Postanowienia noworoczne? Mam na nie skuteczny sposób!

Postanowienia noworoczne? Mam na nie skuteczny sposób! Po tylu latach starań wreszcie wiem, jak ich dotrzymywać.

Jest 31 grudnia, na niebie rozbłyskają fajerwerki, a Ty sobie myślisz - w tym roku zacznę chodzić na siłownię/uczyć się hiszpańskiego/biegać/czytać więcej książek - niepotrzebne skreślić. Znasz to? Tak, ja też!

 

Kiedyś robiłam sobie mnóstwo postanowień noworocznych, jednak dopiero kiedy urodziła się Rania, to nauczyłam się systematyczności. Kiedy masz dziecko, to bez odpowiedniej logistyki nie znajdziesz czasu na prawie nic. :)

 

Wbrew pozorom od kiedy urodziła się moja córka zaczęłam jeszcze bardziej dbać o siebie, zresztą uważam, że jest to bardzo ważne dla młodych mam. Kiedy musimy po raz tysięczny schylić się i posprzątać wszystkie zabawki lub podnieść dziecko, to dobra kondycja jest absolutnie wymagana!

 

W związku z tym ja zazwyczaj ćwiczyłam trzy razy w tygodniu w studiu Ewy Chodakowskiej w Warszawie. Wykonuję tam trening obwodowy i cardio, przede wszystkim wzmacniam moje mięśnie. Nie zapominam jednak jak ważne jest także ich rozciąganie. Dlatego dwa razy w tygodniu ćwiczę także jogę. Jest to dość urocze bowiem przyjeżdża do nas Karolina Erdmann z Yoga Beat Studio i ćwiczymy razem z Kamilem, a dookoła biega Rania, która próbuje naśladować różne asany.

 

Poza tym od kiedy zaczęłam regularnie uprawiać sport i zdrowo się odżywiać zrozumiałam ile motywacji dziewczynom dają Ewa Chodakowska i Ania Lewandowska. Nawet mnie ich posty z pytaniem czy już ćwiczyłam pobudzają do działania. Nie wspomnę już o tym, że gdy się spotykamy zawszę chcę z czystym sumieniem móc im powiedzieć: "Tak Ewo, ćwiczę regularnie" i "Ania, pewnie, odżywiam się naprawdę zdrowo".

 

Dlatego jak następnym razem zobaczysz zdjęcie inspiracyjne może nie przechodź obok niego obojętnie tylko załóż sportowy strój i chociaż trochę poćwicz? Zawsze możesz pobiegać lub pochodzić po schodach! Zobaczysz, że poczujesz się znacznie lepiej!

 

Zobacz też: Dlaczego warto biegać? 9 najważniejszych zalet!