Reklama

uroda

21.01.2019

Oto nasze sposoby na piękną cerę

Oto nasze sposoby na piękną cerę

Redakcja

Reklama

 

Piękna i rozświetlona cera? Która z nas o niej nie marzy! Prawda jest taka, że sekretem do udanej pielęgnacji i osiągnięcia jak najlepszych efektów jest systematyczność. Z urodą, jest tak samo jak ze wszystkimi innymi aspektami życia. Aby osiągnąć zamierzony cel, trzeba systematycznie i sumiennie wykonywać kroki do spełnienia efektu. Ale jak to jest dokładnie z tą cerą i skórą? Czy istnieje jakiś złoty środek, który pomoże każdemu? Nic z tych rzeczy.

 

Pewnie sama zauważyłaś, że często zdarzają się sytuacje, w których Twój ukochany kosmetyk, wychwalany pod niebiosa kompletnie nie sprawdza się u przyjaciółki i... na odwrót. Jej idealny podkład okazuje się zapychać skórę u ciebie i tworzyć efekt maski. Pod tym względem najlepiej jest przetestować wszystko samej, ale co zrobić jak już znalazłaś dobre kosmetyki? Jakie nawyki w sobie wyrobić, żeby ta pielęgnacja była naprawdę efektowna?

 

Jest kilka rzeczy, o których możesz zapominać, a nie powinnaś. Wiemy, że makijaż jest ważny, a dodatkowo uwielbiasz maseczki, ale są kroki które powinnaś podjąć, zanim zabierzesz się za upiększanie :)

 

1. ZAWSZE pamiętaj o oczyszczaniu!

Oczyszczona skóra to zdrowa skóra. I nie chodzi tu tylko o zmycie makijażu, ale prawdziwe oczyszczanie i zauważanie potrzeb swojej skóry. Zmywaj makijaż już po przyjściu do domu, jeśli tylko możesz to nie czekaj do pójścia spać. Skóra będzie Ci wdzięczna za kilka dodatkowych godzin bez mejkapu:)

Dodatkowo, codziennie (bez wyjątków!) oczyszczaj skórę żelem czy mydłem odpowiednim do Twojego typu cery. Nie kupuj produktów, które nie korespondują z Twoimi potrzebami. Reaguj na bieżąco.

Jednak oczyszczanie wieczorne to nie wszystko! Rano, przed nałożeniem kremu czy podkładu, koniecznie przemyj buzię chociażby tonikiem. Sama zauważysz, że przez noc także zbiera się zanieczyszczenie na buzi.

 

2. Obserwuj skórę i reaguj na bieżąco

Fakt, że jako nastolatka miałaś suchą skórę nie znaczy, że zawsze tak będzie. Twoja skóra się zmienia, a z tym także jej potrzeby. Może się okazać, że kosmetyk które uwielbiałaś przez lata, nagle zaczyna Ci szkodzić. To całkowicie normalne! Sztuką jest szybkie reagowanie. Odstawiaj produkty, które Ci szkodzą, a także szukaj nowych, które mogą się okazać strzałem w dziesiątkę.

 

 3. Znajdź swoją rutynę

Może to nie wydarzy się od razu, ale znalezienie swojej indywidualnej rutyny jest niesamowicie istotne w pielęgnacji skóry. Wieczorny rytuał, który powtarzasz codziennie lub kilka razy w tygodniu będzie ogromną przyjemnością dla Ciebie, a także ulgą dla skóry. Zaplanuj sobie, że przed wzięciem wieczornej kąpieli czy prysznicu, najpierw nałożysz na twarzy serum czy maskę. Pamiętaj, aby ok. 1-2 razy w tygodniu wykonywać peeling, który usunie wszystkie toksyny i zanieczyszczenia. Wyrób w sobie nawyki, to stanowczo ułatwi Ci dbanie o siebie i swoją skórę.

 

 

 

Zobacz też: 5 fryzur, które będą HOT w 2019

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!