Reklama
Reklama

uroda

08.02.2017

Dzięki tej sztuczce dowiesz się... jaka długość włosów do Ciebie pasuje!

Dzięki tej sztuczce dowiesz się... jaka długość włosów do Ciebie pasuje! źródło: Instagram www.instagram.com/beauty/

Od zawsze zastanawiasz się, jaka długość włosów byłaby dla Ciebie idealna? Oto sprawdzony i prosty sposób!

Julia Berg

Reklama

Tak, dobrze wiem, co to znaczy, kiedy nie jesteś pewna, jaka fryzura do Ciebie pasuje. Jak najkrótsza, na chłopczycę, długie kosmyki, bob... Do wyboru jest wiele propozycji, a my często nie mamy pojęcia, co i w jakiej formie pasuje do naszej twarzy najbardziej.

Rzadko kiedy też zdarza się, że od razu trafiamy do profesjonalnego fryzjera, który idealnie dobierze nam długość naszych włosów, w których przy okazji my same będziemy czuły się komfortowo i pięknie.

 

Sama świetnie to rozumiem, od zawsze wizyta w salonie fryzjerskim jest dla mnie czymś ekstremalnie ryzykownym. Boję się jakichkolwiek radykalnych zmian, tych wszystkich modnych cięć i najciekawszych fryzur. Dlatego też postanowiłam sama sprawdzić, w czym byłoby mi najlepiej i jaka fryzura sprawdziłaby się w moim przypadku.

 

Jak to zrobić? Okazuje się, że istnieje jedna, bardzo prosta i skuteczna sztuczka, do której potrzeba nam jedynie... linijki i ołówka. Przy użyciu tych prostych przedmiotów, jednoznacznie można określić, jakie cięcie jest dla nas najbardziej odpowiednie.

W pierwszej kolejności weź linijkę i ołówek, który należy umieścić poziomo pod brodą. Linijkę ustaw pionowo pod płatkiem ucha tak, by linie wyznaczone przez linijkę i ołówek przecinały się pod kątem prostym. Wtedy należy zobaczyć, co wskazuje nam czubek ołówka - wielkość mniejsza niż 6 cm: najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie są krótkie włosy.  Jeśli wynik jest większy niż 6 cm koniecznie postaw na długie włosy, gdyż w takich najbardziej będzie Ci do twarzy.

 

ZOBACZ: Oto największe trendy w tatuowaniu ciała na 2017 rok! Zainspiruj się

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!