Reklama

trendy

01.02.2019

Myślisz o tatuażu? TE inspiracje pomogą Ci wybrać idealny wzór!

Myślisz o tatuażu? TE inspiracje pomogą Ci wybrać idealny wzór! https://www.instagram.com/petite.tatts

Monika Kurek

Reklama

Właśnie dobiega końca pierwszy miesiąc 2019 roku. Czy udało Ci się już spełnić któreś z postanowień? Jeśli tak, to gratulację! Jeśli nie, a na Twojej to-do list znajduje się tatuaż... to świetnie trafiłaś :) Bez względu na to czy masz już wybrany wzór czy nie, na pewno przyda Ci się garść praktycznych informacji oraz garść inspiracji. W razie, gdybyś szukała wzoru na kolejny! 

 

Na początku, szybki kwestionariusz. Koniecznie odpowiedz sobie na następujące pytania: 

1. Czy jesteś pewna?

2. Czy robisz to z wyboru, a nie przez presję znajomych lub otoczenia?

3. Czy Twój tatuaż jest ponadczasowy? (nie jest inspirowany przejściowym okresem w Twoim życiu, np; nowo poznanym chłopakiem)

4. Czy robisz go, bo: a) chcesz dany wzór, b) tatuaże podobają Ci się ze względów estetycznych i c) to obraz Twoich personalnych odczuć lub doświadczeń? 

5. Czy to właściwy moment? (jeśli chcesz tatuaż ale jeszcze nie masz pomysłu to musisz poczekać aż sam do Ciebie w końcu przyjdzie - nie przyśpieszaj tego)

Wszystko się zgadza? Super, w takim razie czas przejść dalej. Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie garść inspiracji :) Może akurat któraś z nich pomoże rozwiązać Twój problem? 

Dyskretny minimalizm

https://www.instagram.com/jednorozec.tattoo

Cześć osób decyduje się na tatuaże, ponieważ im się podobają. Brzmi banalnie, prawda? Chodzi o to, że za Twoją dziarą wcale nie musi być żadna ukryta historia czy znaczenia. Estetyka jest powodem równie dobrym, co każdy inny. Zresztą, niektóre dziewczęta tworząc w głowie obraz siebie, uwzględniają w tym obrazie również tatuaże. To trochę tworzenie autoportretu :)

Cytaty 

https://www.instagram.com/conor.mangan

Wypowiedzi bliskich osób, znane aforyzmy czy fragmenty tekstów piosenek to jeden z najczęściej przewijających się motywów wśród tatuaży. To dlatego, że nie zawsze potrafimy wyrazić swoje uczucia. Na szczęście, jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś kiedyś już to zrobił! Na zdjęciu, zdanie "We've made it this far, kid" ("Zaszliśmy już tak daleko, dzieciaku") napisane przez Josha z Twenty One Pilots. 

Tatuaże na rękach 

https://www.instagram.com/tattrx

Są śliczne, to prawda. Cara Delavigne i Rihanna również mają wytatuowane dłonie. Musisz jednak pamiętać, że nie jesteś Rihanną. Natomiast posiadanie tatuaży w tak widocznym miejscu, może wpłynąć negatywnie na Twoje plany zawodowe. Gdzie będzie Ci ciężko aplikować? Na stewardessę, stanowiska bankowe, maklerskie czy sprzedażowe (dobra luksusowe, choćby nieruchomości). 

Tatuaże chodzące parami 

https://www.instagram.com/ilenamedevacio

Częstą praktyką jest robienie tatuaży we dwójkę np; z najlepszą przyjaciółką czy chłopakiem. To super pomysł! Brutalna prawda jest jednak następująca. Powinnaś wybrać taki obrazek, który znaczy dla Was obu tyle samu, ale który jednocześnie nie jest bezpośrednio personalny (w razie, gdybyście kiedyś przestały się przyjaźnić w paskudnych okolicznościach). Np; napis "Marysia bff 4ever" jest bezpośrednio personalny, a identyczny koliber na Twoim i jej nadgarstku - już nie jest. 

Żarty, żarciki

https://www.instagram.com/local_pirate

 Całkiem sporo osób stawia też na tatuaż w ramach humorystycznego komentarza do czegoś. Śmieszna dziarka poprawi Ci humor nawet w najgorszy dzień. Uważaj jednak, żeby nie przesadzić. W końcu, zostaniesz z nią do samego końca! 

Czarny tusz czy kolor? 

https://www.instagram.com/tattooselection 

Kolejny ważny wybór, który Ciebie czeka to tusz. Wybierasz czerń czy idziesz w kolor? Podejmując tą decyzję, weź poprawkę na swoje potencjalne, przyszłe tatuaże. Całość powinna być spójna. 

 

A Ty masz jakieś tatuaże? Koniecznie pamiętaj również o wyborze sprawdzonego studia tatuażu!

 

Zobacz też: Piosenki Ariany Grande inspiracją na Marszu Kobiet 2019

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!