Reklama

trendy

22.01.2019

Oto jak łatwo uporasz się z pewnym uciążliwym mankamentem urody

Oto jak łatwo uporasz się z pewnym uciążliwym mankamentem urody fot. August Blankenship / Unsplash; www.instagram.com/masimya

Na dwa sposoby.

Redakcja

Reklama

Opadające powieki to jeden z charakterystycznych objawów starzenia skóry, który z wiekiem nasila się coraz bardziej. To całkowicie naturalne, że delikatna skóra wokół oczu, narażona na co dzień na szereg niekorzystnych czynników zewnętrznych, wraz z biegiem czasu zaczyna tracić swoją jędrność i elastyczność.

Skóra na powiekach rozciąga się i wiotczeje, a napięcie mięśni w tym rejonie znacząco się zmniejsza, przez co mamy właśnie do czynienia ze zjawiskiem opadających powiek. Współcześnie możemy jednak bardzo skutecznie pozbyć się tego problemu przy pomocy zabiegu blefaroplastyki - zarówno tej tradycyjnej (chirurgicznej), jak i nowoczesnej z użyciem technologii ładunku elektrycznego. Czym różnią się od siebie obydwa zabiegi? Wraz ze specjalistami z Kliniki Melitus z Warszawy podpowiadamy, kiedy warto zdecydować się na nowoczesny zabieg z użyciem technologii ładunku elektrycznego, a kiedy lepszym rozwiązaniem będzie pozostanie przy tradycyjnych metodach działania.

Opadające powieki - co robić? Blefaroplastyka

Blefaroplastyka jest zabiegiem, który został stworzony właśnie z myślą o pacjentach zmagających się z problemem opadania powiek. W medycynie blefaroplastyka oznacza zabieg chirurgiczny, który pozwala na korektę powieki dolnej, górnej lub obu jednocześnie w celu poprawy wyglądu spojrzenia i odmłodzenia okolic oczu. Nie zapominajmy jednak o tym, że bardzo częstym wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu blefaroplastyki są również względy zdrowotne - opadająca powieka może znacznie utrudnić i ograniczyć pole widzenia. Współcześnie jednak specjaliści medycyny estetycznej mają też do dyspozycji całkowicie nieinwazyjne metody korekcji powiek, do których należy m.in. zabieg Jett Plasma Medical dostępny w warszawskiej Klinice Melitus. Pozwala na wyraźną poprawę wyglądu powiek bez konieczności użycia skalpela, a tym samym narażania pacjenta na ból, blizny czy długi okres rekonwalescencji. A zatem tradycyjna (chirurgiczna) blefaroplastyka czy nowoczesny zabieg z zakresu medycyny estetycznej? Obydwie metody mają swoje wady i zalety, które warto dokładnie przeanalizować z lekarzem przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Zabieg na opadające powieki ładunkiem elektrycznym (plazmą)

Zabiegi liftingujące przy użyciu technologii plazmy  należą w ostatnich latach do ulubionych zabiegów pacjentów gabinetów medycyny estetycznej. To przede wszystkim ze względu na całkowicie nieinwazyjny charakter procedury zabiegowej, która chroni pacjenta przed bólem, bliznami, długim okresem rekonwalescencji czy szeregiem niepożądanych skutków ubocznych. Fala, która wnika w głębokie warstwy skóry bez naruszania naskórka, pozwala w sposób bezkrwawy, szybki i nieskomplikowany na skuteczną korekcję opadających powiek. Istotne w tym przypadku jest to, że 70% efektów widać bezpośrednio po zabiegu trwającym zaledwie 15-45 minut, a wraz z upływem czasu możemy zauważyć pogłębianie się rezultatów.

Chirurgiczna blefaroplastyka - tradycyjny sposób na opadające powieki

Czy bezinwazyjny lifting powiek przy pomocy ultradźwięków powoli wypiera tradycyjną, chirurgiczną korektę powiek? Okazuje się, że ten bardziej skomplikowany i inwazyjny zabieg nadal cieszy się sporym zainteresowaniem pacjentów, o czym przekonuje nas dr n. med. Jarosław Zieliński z Kliniki Melitus w Warszawie.

,,Klasyczna blefaroplastyka, która polega na wycięciu nadmiaru skóry, korekcji mięśnia okrężnego oka i usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej, jest metodą, która zdecydowanie skuteczniej pozwala uporać się z problemem opadania powiek. W przypadku metod nieinwazyjnych bardzo często niezbędne jest powtórzenie terapii w celu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów, podczas gdy zabieg chirurgiczny wykonujemy tylko raz. Do zabiegu chirurgicznego pacjentów przekonuje też długotrwałość uzyskanych rezultatów - efekty utrzymują się zazwyczaj przez kilkanaście lat, choć istnieją również przypadki, w których efekt ten utrzymał się na stałe” - mówi dr Zieliński.

Specjaliści z Kliniki Melitus polecają chirurgiczną blefaroplastykę w szczególności tym osobom, u których opadające powieki nie tylko odbierają twarzy młody wygląd, lecz także utrudniają prawidłowe widzenie.

Więcej informacji na temat zabiegu blefaroplastyki znajdziesz na stronie:

http://klinikamelitus.pl/dermatochirurgia/blefaroplastyka/

 

Materiał partnera

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!