Reklama

trendy

09.11.2018

Marzysz o piegach? Oto 3 sposoby na ich stworzenie!

Marzysz o piegach? Oto 3 sposoby na ich stworzenie! fot. instagram.com/red.here/frecklesnur
TAGI: piegi uroda

Reklama

 

Jeszcze całkiem niedawno większość dziewczyn posiadających piegi wstydziła się ich i zakrywała je na każdy możliwy sposób. Teraz sytuacja całkowicie się odmieniła, a kobiety na całym świecie marzą o stworzeniu naturalnych i delikatnych piegów, które dodadzą ich urodzie naturalności i świeżości.

 

Sposobów na stworzenie naturalnych piegów póki co nie ma tak wiele, ale coś czujemy, że najbliższe miesiące to odmienią. Zanim to się stanie, przedstawiamy 3 sprawdzone sposoby na stworzenie piegów:

 

1. Kredka

Najprostszy i najszybszy sposób na stworzenie piegów. Będziesz potrzebować dobrze zatemperowanej kredki w odcieniu średniego brązu - w żadnym wypadku nie sięgaj po ciemną kredkę, efekt będzie komiczny zamiast pięknego. Jak to zrobić? Zacznij od zrobienia kilku niedużych kropek, rozstawionych w różnych miejscach. Dla zachowanie naturalnego efektu, nie możesz szukać symetrii czy równych odstępów pomiędzy piegami - pamiętaj, że naturalnie one tak nie wyglądają! Następnie zrób kilka trochę większych kropek i kilka takich, które delikatnie rozetrzesz palcem czy gąbeczką. Pamiętaj utrwaleniu tak zrobionego makijażu odpowiednim kosmetykiem. Niestety, ta metoda nie jest bardzo trwała, więc musisz zadbać o jej utrzymanie.

 

2. Henna

Efekt o wiele bardziej trwały od kredki - może utrzymać się nawet do dwóch tygodni. Jednak do jego wykonania potrzebujesz więcej precyzji oraz skupienia, ewentualne błędy nie będzie tak łatwo skorygować. Pamiętaj także o uprzednim sprawdzeniu czy dana henna cię nie uczula, w końcu nakładasz ją na twarz! Na Instagramie znajdziecie dużo filmików instruujących jak taką hennę wykonać - np. u Ani Jaroszewskiej @porcelanovva

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anna Jaroszewska (@porcelanovva)

 

 

3. Makijaż permanentny

Opcja dla tych z was, które są zdecydowane i pewne swojej decyzji o stworzeniu piegów. Jest to metoda najbardziej trwała oraz jeśli wykonana u odpowiedniego specjalisty, najlepiej wyglądająca. Przy makijażu permanentnym masz możliwość stworzenia delikatnych piegów, które będą wyglądać niesamowicie naturalnie i nie znikną po dniu czy dwóch tygodniach, jak to się dzieje przy poprzednio wymienionych metodach. Taki makijaż permanentny utrzymuje się ok. roku na skórze.

 

Zobacz też: 7 faktów, których nie wiedziałaś o piegach! My je kochamy

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!