Reklama

trendy

23.04.2015

Kolorowe usta na cały dzień

Kolorowe usta na cały dzień Co zrobić, żeby szminka trzymała się cały dzień? foto: Thinkstock

Zapewniamy, że od teraz twoja szminka będzie wierna tylko twoim ustom. Mamy sposób, żeby długo się na nich trzymała!

Magdalena Tokarczyk

Reklama

1. DODAJ ENERGII
Masaże twarzy pobudzają krążenie. Dzięki temu twoja cera nabierze zdrowego kolorytu. Przez dwie minuty zataczaj dłońmi na skórze kółka. Kilka razy delikatnie ja poklep palcami. Twoja skóra jest zbyt sucha? Użyj do masażu kremu nawilżającego. Najpierw rozgrzej go w dłoniach.

2. ZAZNACZ KONTURY
Wokół ust bezbarwną konturówką narysuj kreskę. Niewidoczna warstwa wosku z ołówka sprawi, że utrzymasz kolor szminki w odpowiednich ryzach.

ZOBACZ TEŻ: 5 niezbędnych rzeczy w kosmetyczce

3. ZBADAJ GRUNT
Przetrzyj wargi jednorazową chusteczką. Usuniesz z ust zaległe cząsteczki wody i tłuszczu. Dzięki temu uda ci się równomiernie rozprowadzić na nich szminkę. Jeśli są przesuszone, wieczorem zrób im piling i posmaruj grubą warstwą balsamu.

4. DODAJ KSZTAŁTU
Naturalny kontur ust nie jest zawsze idealnie prosty. Aby nierówności nie rzucały się w oczy, zanim zaczniesz je malować, pokryj ich krawędzie kryjącym korektorem i utrwal transparentnym pudrem. Jego nadmierną ilość usuń chusteczką.

5. TROCHĘ PODMALUJ
Obrysuj teraz kontur ust dobrze zatemperowaną kredką w kolorze szminki. Uważaj tylko, by nie przesadzić z jej ilością. Zbyt duża warstwa konturówki będzie wyglądać sztucznie.

6. NADAJ KOLOR
Wreszcie czas na szminkę! Koniecznie trzymaj się pola zaznaczonego przez konturówkę. Po umalowaniu staraj się nie zaciskać ust przez co najmniej pięć minut, aby pigmenty dobrze połączyły się ze skórą.

7. NADAJ KOLEJNĄ WARSTWĘ
Po krótkiej przerwie odciśnij delikatnie usta na chusteczce i przejdź z powrotem do punktu szóstego. To znaczy: pokryj usta jeszcze jedną warstwą pomadki, znowu odczekaj pięć minut i na koniec ponownie odbij je na chusteczce. Teraz możesz się już szeroko uśmiechnąć!

ZOBACZ TEŻ: Przegląd błyszczyków na wiosnę


Reklama

Polecane wideo

Zmysłowe usta: najmodniejsze odcienie szminek

Max Mara/ fot. IMAXTREE/FREE

1/9

Max Mara/ fot. IMAXTREE/FREE
Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!