Reklama

trendy

09.08.2018

Jeden składnik, a tak wiele problemów. To on rujnuje naszą cerę

Jeden składnik, a tak wiele problemów. To on rujnuje naszą cerę Unsplash.com
TAGI: talk puder

Redakcja

Reklama

Dokładne oczyszczanie twarzy przed snem, nawilżanie jej i ograniczanie niezdrowych przekąsek to podstawa w dbaniu o zdrowy wygląd. Jednak jak się okazuje duże znaczenie ma też rodzaj pudru, który używamy. 

 

Latem szczególnie ciężko jest obejść się bez matującego pudru, bo przecież nikt nie chce chodzić z błyszczącą, przypoconą twarzą. Niestety większość pudrów (niezależnie od tego czy są w kamieniu czy w wersji sypkiej) posiada składnik, który w dużej mierze przyczynia się zapychania porów a co za tym idzie pojawiania się wyprysków. 

 

Talk, bo to właśnie o nim mowa, to minerał z grupy glinokrzemianów. Bardzo dobrze absorbuje nadmiar wilgoci i dzięki temu zmniejsza tłustość kosmetyków. Każdy medal ma dwie strony i w przypadku talku tą gorszą jest fakt, że niekorzystnie wpływa na oddychanie skóry. W połączeniu z potem, łojem i różnego rodzaju kosmetykami tworzy na buzi zapychającą pory warstwę.

 

Spokojnie! Na szczęście są kosmetyki, które również dobrze matują i jednocześnie nie posiadają w składzie szkodliwego talku, np. pudry ryżowe. 

 

ZOBACZ TEŻ: REWOLUCJA w myciu włosów! TEN produkt to prawdziwe cudo

 

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!