Reklama

trendy

27.07.2018

Kobieta użyła tego tuszu i... STRACIŁA WZROK!

Kobieta użyła tego tuszu i... STRACIŁA WZROK! fot. iStock

Wszystko przez błąd, który... popełnia większość z nas!

Redakcja

Reklama

Historia 50-letniej Shirley Potter z Australii jest przestrogą dla nas wszystkich. Kobieta przez błąd, który popełniamy wszystkie, straciła wzrok! Tragiczny przypadek Australijki jest dla nas wskazówką, że to, co piszą producenci na opakowaniach kosmetyków, jest właśnie po to, by nie doprowadzić do tego, co stało się Shirley. Brak rozwagi i lekkomyślność skończyły się tym, że kobieta w zastraszającym tempie traci wzrok.

 

Potter nie maluje się na co dzień, a tuszu do rzęs nie używała przez ostatnie 20 lat. Jednak zaproszenie córek na uroczystą kolację było dla niej tak miłą niespodzianką, że nabrała ochoty na mocniejszy makijaż, bo chciała tamtego wieczoru czuć się i wyglądać ultrakobieco. W swojej kosmetyczce znalazła mascarę, której nie używała przez 20 lat. Zbagatelizowała fakt, że kosmetyk jest przeterminowany i przeciągnęła włoski czarnym tuszem. My też wielokrotnie używamy produktów, których termin przydatności minął, ale co takiego może się stać? Myślimy, że nic. Tymczasem Shirley właśnie przez takie podejście, dziś jest niewidoma.

 

Zaczęło się od podrażnienia i zaczerwienienia. Aż pewnego dnia o mało nie przewróciła w galerii handlowej czyjegoś wózka, bo go nie zobaczyła! Wizyta u okulisty ostatecznie rozwiała wszelkie wątpliwości - postępująca ślepota nastąpiła wskutek kontaktu starego tuszu z gałką oczną. Doszło prawdopodobnie do zakażenia bakteriami, które po terminie ważności mnożą się na potęgę (nie tylko w produktach spożywczych, ale także kosmetycznych).

 

Morał? Uważajcie! I trzy razy sprawdzajcie datę ważności swoich kosmetyków! Z tym naprawdę nie ma żartów!!!

 

 

 

ZOBACZ TEŻ: Żel za niecałe 6 zł, po którym wypryski znikają już po kilku dniach!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!