Reklama

trendy

12.07.2018

Tak kontrowersyjnego trendu jeszcze nie było! RYBI pedicure??!

Tak kontrowersyjnego trendu jeszcze nie było! RYBI pedicure??! fot. buzzfeed.com

Redakcja

Reklama

Wampirzy lifting? Krem ze śluzem ślimaka? Jeśli myślałyście, że to najbardziej kontrowersyjne metody dbania o urodę, byłyście w błędzie. Bo chyba przyznacie nam rację, że PEDICURE WYKONYWANY PRZEZ... RYBY przebija wszystko!

Nie, nie, i jeszcze raz: nie - nie pomyliłyśmy się, a wy dobrze przeczytałyście - PEDICURE WYKONYWANY PRZEZ RYBY. Dokładnie tak - te z płetwami i łuskami. 

Metoda ta jest bardzo popularna w innych częściach świata, choć prawda jest taka, że wszędzie budzi kontrowersje. Nie jest bowiem do końca bezpieczna (pomijając sam fakt wykorzystywania zwierząt), bo ryby mogą przenosić różne bakterie, w tym całkiem groźne dla naszego zdrowia lub życia. Potraktujcie więc dzisiejszy artykuł jako ciekawostkę, ale - stawiamy sprawę jasno - nikomu nie polecamy tego sposobu. 

Warto jednak poznać plusy #fishpedicure, bo z jakiegoś powodu, jest on jednak stosowany.

 

Na pewno zadajecie sobie podstawowe pytanie - Dlaczego to właśnie RYBY wykorzystuje się w pielęgnacji stóp, i na czym dokładnie polega ta metoda. Do fish pedikiuru ''zatrudnia się'' konkretny gatunek, o nazwie brzana ssąca. Rybki te żywią się martwym naskórkiem - m.in. ludzi. ''Obgryzanie'' przez nie stóp jest odczuwalne jako łaskotanie. Efekt? Skóra stóp jest gładka, bo fish pedicure to nic innego jak rodzaj peelingu.

 

Niedawno to właśnie w fish pedikiurze lekarze upatrzyli przyczynę nietypowego schorzenia, polegającego na zatrzymaniu wzrostu paznokcia. Płytka jednej z klientek salonu SPA, przestała poprawnie rosnąć właśnie po tym, jak  wykonano u niej rybi pedicure. Przypadek? Lekarze nie sądzą...

 

Zobaczcie jak wygląda taki zabieg:

 

 

 

 

 

ZOBACZ TEŻ: Tę roślinę kupisz wszędzie. Wystarczy kawałek jej liścia, a makijaż pozostanie nienaruszony przez wiele godzin!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!