Reklama

trendy

07.06.2018

Koniec z podwójnym podbródkiem! Ćwiczenia, dzięki którym WYSZCZUPLISZ twarz

Koniec z podwójnym podbródkiem! Ćwiczenia, dzięki którym WYSZCZUPLISZ twarz Unsplash.com

Redakcja

Reklama

Zaokrąglona buzia, pełne policzki i podwójny podbródek dotyczą nie tylko kobiet z nadwagą. Powodem mogą być problemy z tarczycą, zatrzymywanie wody w organizmie lub po prostu genetyka. 

 

Na szczęście nie trzeba od razu przechodzić na drakońską dietę lub rozważać operacji plastycznej. Istnieje kilka łatwych ćwiczeń, które poprawiają elastyczność skóry i dzięki temu twarz staje się smuklejsza. 

 

Wzmocnij mięsień szeroki szyi

Ten mięsień przebiega od brody do klatki piersiowej. Aby go rozruszać chwyć w dłonie pionowy fałd skóry szyi po jednej dowolnej stronie tchawicy  i odchyl głowę do tyłu i rozchyl lekko usta. Następnie napnij żuchwę i wysuń ją do przodu. Jeśli będziesz robić poprawnie to ćwiczenie, to powinnaś poczuć jak skóra w Twojej dłoni przesuwa się, a szyja staje  się napięta. 

 

Poklepuj podbródek

Właściwe ukrwienie skóry to podstawa do tego, aby stała się bardziej jędrna. Aby jej to zapewnić warto codziennie (przed 2-3 minuty) poklepywać podbródek. Nałóż ulubiony krem na zewnętrzną część dłoni i poklepuj podbródek od spodu. 

 

Ponadto pamiętaj, aby codziennie pić minimum 1,5 litra płynów (dzięki temu zapobiegniesz magazynowaniu się wody w organizmie) oraz trzymać właściwą postawę ciała. Zbyt duże pochylanie lub odchylanie głowy sprawia, że skóra na szyi traci jędrność, a tłuszcz na podbródku jest bardziej widoczny. 

 

ZOBACZ TEŻ:  Dzięki temu trikowi, marzenie o grubych brwiach stanie się rzeczywistością!

 

 

 

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!