Reklama

trendy

07.10.2018

7 błędów w malowaniu ust, które popełnia KAŻDA z nas

7 błędów w malowaniu ust, które popełnia KAŻDA z nas unsplash.com

Warto o tym wiedzieć!

Redakcja

Reklama

1. Nie przygotowujesz ust do malowania
Pierwszym krokiem, który zapewni ci idealnie pomalowane usta, jest złuszczanie martwego naskórka. Co drugi dzień nakładaj więc na wargi specjalny, delikatny peeling do ust, który usunie martwy naskórek. Następnie nałóż balsam nawilżający.  

 
2. Nakładasz szminkę bezpośrednio po aplikacji balsamu
Pozwól balsamowi się wchłonąć i dopiero wtedy pomaluj usta pomadką. Jeśli nadal czujesz, że są lepkie, usuń nadmiar balsamu delikatnie dotykając usta chusteczką higieniczną.

3. Nie używasz konturówki
Wciąż niedoceniana, a jakże ważna! Konturówka nie tylko utrudni szmince rozmazywanie się, ale jeśli nałożysz ją również na środek ust, wzmocni jej kolor!

unsplash.com

 

4. Nie bierzesz pod uwagę naturalnego koloru swoich ust
Każde usta mają inny kolor - wbrew pozorom, odgrywa on dużą rolę w tym, jak odcień szminki będzie się prezentował. Ulubiona szminka twojej przyjaciółki może więc beznadziejnie wyglądać na Twoich ustach. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na coś, czego nie użyjesz, najpierw przetestuj kolor na sobie. 

5. Nie odciskasz
To chyba najstarszy trik ever. Po nałożeniu pierwszej warstwy szminki, delikatnie odciśnij usta na chusteczce. To usunie nadmiar oleju. Dopiero później nałóż drugą warstwę.


6. Używasz tylko jednego koloru
Marzysz o "efekcie wow"? Wypróbuj konturowanie ust! Zdecyduj się na dwa kolory lub więcej. Ciemniejsze aplikuj na zewnętrznych częściach ust, a jaśniejsze bliżej środka. Dzięki temu, twoje usta będą wydawały się większe i pełniejsze!
 
7. Przesadzasz z błyskiem
Połyskujące usta znowu są modne, ale jeśli przesadzisz, osiągniesz efekt 'tłustych warg'. Możesz spróbować nałożyć odrobinę rozświetlacza na łuk kupidyna. Ten trik również doda Twoim ustom objętości.

 

ZOBACZ TAKŻE: Masz przedłużane rzęsy? Oto 8 zasad, których MUSISZ przestrzegać

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!