Reklama

trendy

15.05.2018

Czy wiedziałaś, że TAK należy używać suchy szampon?!

Czy wiedziałaś, że TAK należy używać suchy szampon?! fot. Instagram/posy_robes, madaboutyouboutique

Suchy szampon to jeden z najcudowniejszych wynalazków urodowych. Dzięki niemu nasza fryzura może wyglądać dobrze i świeżo, nawet drugiego dnia.

Redakcja

Reklama

Jeśli używasz go poprawnie, to z pewnością znasz jego zalety. Co jednak kiedy nie widzisz żadnych rezultatów jego stosowania i zastanawiasz się, dlaczego wszyscy mają na jego punkcie obsesję? Pomyślałaś o tym, że może problem tkwi w sposobie jego użycia?

 

Oto, co należy wiedzieć na temat stosowania suchego szamponu

 

Dodaj objętości

Jeśli do tej pory myślałaś, że suchy szampon to ratunek jedynie dla brudnych włosów, byłaś w błędzie... Ten produkt możesz stosować, jeśli masz cienkie i delikatne włosy, aby nadać fryzurze objętości. Spryskaj włosy u nasady, najlepiej głową w dół i ciesz się bujną fryzurą!

 

Nie rozpylaj zbyt blisko

Większość instrukcji dotyczących używania suchego szamponu mówi, że należy rozpylać go w odległości 10-15 cm. Specjalista marki Batiste – Van Benavides, potwierdza tę tezę i twierdzi, że zbyt bliskie spryskanie włosów może je po prostu zamoczyć. Dlatego najlepiej jest rozpylać szampon z dużej odległości i pozostawić go na 2-3 minuty, aby miał czas na wchłonięcie. Dopiero wtedy należy układać fryzurę.

 

Rozczesz włosy po całości

Jeśli używasz suchego szamponu, aby odświeżyć włosy, spryskaj je u nasady i przeczesz włosy. Pozwoli to na usunięcie nadmiaru sebum. Jeżeli jednak chcesz nadać im objętości, pozostaw szampon na włosach bez rozczesywania.

 

Nie używaj go przez wiele dni pod rząd

Skóra głowy, tak jak nasza cera, potrzebuje pożądnego oczyszczenia. Suchy szampon jest świetnym sposobem na przedłużenie świeżości naszej fryzury, jednak nie zastąpi on mycia włosów. To jak długo możesz go używać, zależy od skóry głowy i włosów. Ogólnie rzecz biorąc nie powinno się go używać dłużej niż 2 dni.

 

Użyj suszarki do włosów

Po aplikacji suchego szamponu dobrze sprawdza się użycie podmuchu suszarki. Pamiętaj tylko, że powietrze ma być zimne! Zamyka to łuski włosa, pozostawiając lśniące wykończenie.

 

Rozpylaj na poszczególne warstwy

Częstym błędem w stosowaniu suchego szamponu jest spryskanie nim tylko jednej, górnej warstwy włosów. Aby w pełni wykorzystać potencjał porduktu, podziel włosy na sekcje i rozpyl na nich szampon. Zapewni to większą objętość i lepszy efekt odświeżenia.

 

Czy teraz czujesz się bardziej gotowa na użycie ulubionego szamponu?

 

ZOBACZ TEŻ: Dzięki temu prostemu trikowi twoje włosy dłużej będą świeże (po myciu) i piękne!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!