Reklama

trendy

19.04.2018

5 powodów, przez które masz ciągle przetłuszczone włosy!

5 powodów, przez które masz ciągle przetłuszczone włosy! fot. unsplash.com

Redakcja

Reklama

Przyklapnięte i nieświeże włosy kilka godzin po umyciu, to zmora niejednej z nas. Wbrew pozorom codzienne mycie nie pomoże im, a wręcz jeszcze bardziej zaszkodzi. Przetłuszczanie się włosów wynika z wielu złych nawyków, z którymi trzeba jak najszybciej skończyć. 

 

#Kosmetyki zawierające alkohol

W większości produktów do stylizacji włosów znajduje się alkohol. Co prawda skutecznie utrwala fryzurę, ale jednocześnie wysusza skórę głowy, która automatycznie zaczyna produkować więcej łoju. Staraj się rozpryskiwać lakier jedynie na pasma włosów, a nie na skórę. 

 

#Wysoka temperatura

Skóra głowy nie lubi, gdy jest jej zbyt ciepło. Suszenie włosów najgorętszym strumieniem suszarki czy kręcenie loków tuż przy nasadzie doprowadza do przetłuszczania. Staraj się tuż po umyciu zostawić włosy przynajmniej na 10 minut, aby mogły same trochę przeschnąć. Unikaj też zbyt długiego noszenia ich w ręczniku. 

 

#Szarpanie

Podczas szczotkowania traktuj włosy z szacunkiem ;) nie szarp ich i nie przeczesuj zbyt wiele razy. Używanie szczotki pobudza skórę głowy do produkcji łoju, a przecież chcesz w końcu uwolnić się od tłustych kosmyków. 

 

#Za dużo szamponu i odżywki

Zasada "co za dużo, to niezdrowo" świetnie sprawdza się w przypadku pielęgnacji włosów. Nakładaj odżywkę od połowy pasm włosów aż po same końce i absolutnie nie wcieraj jej w skórę głowy. 

 

#Zła dieta

Zwróć uwagę na to, co jesz. Odpowiednia dieta jest tak samo ważna jak pielęgnacja. Przede wszystkim zamień produkty zawierające tłuszcze nasycone na nienasycone (np. zamiast masła używaj oleju lnianego). 

 

ZOBACZ TEŻ: Domowy PEELING skóry głowy, który działa cuda!

 

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!