Reklama

trendy

18.01.2018

Jak często powinno się prać jeansy? Odpowiedź totalnie cię zaskoczy!

Jak często powinno się prać jeansy? Odpowiedź totalnie cię zaskoczy! fot. Pinterest/shopstyle.it, Ceola Cook
TAGI: jeansy

Po ilu razach wkładasz je do pralki? Teraz to się zmieni.

Redakcja

Reklama

Pranie jeansów? Z pozoru temat wydaje się wyjątkowo mało interesujący - delikatnie mówiąc. Ale nie dajcie się zwieść! Okazuje się, że chyba nikt z nas nie wie jak właściwie powinno się prać najpopularniejszy element garderoby. Bo jeansy większość z nas nosi codziennie.

Zrobiłyśmy więc w redakcji szybką sondę - wyszło z niej, że każda z nas ma zupełnie inną strategię. Są osoby, które piorą spodnie co tydzień, a są i takie, które wkładają je do pralki dopiero po... miesiącu. Zrodziło się z tego coś w rodzaju Stowarzyszenia Wędrujących Jeansów (off-topic: pamiętacie nastoletnią Blake?) - tylko jak często powinny one wędrować do bębna?

via GIPHY

 

Głos w tej sprawie zabrał CEO jeansowego giganta, LEVI'S - Chip Bergh. On na przykład nie pierze swoich dżinów wcale. Zszokowane? 

 

Bergh bynajmniej nie jest szaleńcem, czy brudasem, ale ewidentnym znawcą tematu. Wręcz koneserem! Prawda jest bowiem taka, że im dłużej nie pierze się jeansów, tym później zaczną nosić ślady użytkowania. Dotyczy to wprawdzie tak zwanego raw jeans, czyli jeansu surowego, a więc bez żadnych mieszanek (np. lycra, elastan). Ale eksperyment pracownika LEVI'S dowodzi, że oszczędność w praniu opłaca się także w przypadku spodni tych najbardziej popularnych. Dziś bowiem znaleźć najprawdziwszy jeans jest niezwykle trudno, a cena takiego materiału powoduje opad szczęki.

 

Co zamiast prania?

Omijanie pralki nie oznacza, że jeansów nie trzeba odświeżać w ogóle. Najlepszym sposobem konserwacji jest wkładanie ich do... zamrażarki. Tak właśnie robi Bergh. ''Gdy widzę jakąś większą plamę, wycieram ją mokrą chusteczką'' - dodaje.

via GIPHY

 

 Jesteście gotowe na taki eksperyment?

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE:  Lubisz rurki? Sprawdź czy nie popełniasz tych 3 błędów!

 

 

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!