Reklama

trendy

28.02.2018

Jak wyjść szczuplej od przyjaciółki na wspólnym selfie? Mamy sprawdzony sposób!

Jak wyjść szczuplej od przyjaciółki na wspólnym selfie? Mamy sprawdzony sposób! fot. Pinterest/rebel_xo
TAGI: selfie

Oto kilka sprawdzonych trików! PS Tylko z rozpędu jej ich nie zdradzaj! ;)

Redakcja

Reklama

Chyba wszystkie i to nie jeden raz, oglądając selfie z przyjaciółką, po cichu, w myślach przyznawałyśmy, że to ona wyszła dużo korzystniej. Tylko dlaczego? Przecież tuż przed sesją, zrobiłyśmy #mirrorcheck i wydawało się nam, że prezentujemy się idealnie. Cóż, jest kilka powodów. Na efekt składa się wiele czynników, nie tylko nasze warunki fizyczne. Jeśli chcesz odwrócić zależność i być tą szczuplejszą (przynajmniej na zdjęciu), zacznij stosować się do poniższych trików:

 

Bądź mistrzynią drugiego planu

Nie daj się zwieść pozorom - to właśnie osoby znajdujące się na  dalszym planie niż pierwszy zawsze wypadają lepiej niż te, które stały tuż przed obiektywem. Z takiej perspektywy nigdy nie masz szansy wyglądać atrakcyjnie. Aparat dodaje kilka kilogramów, dlatego im dalej staniesz, tym bardziej będziesz się sobie podobać na fotce. 

 

Przypudruj nosek (i nie tylko)

Obiektyw jest niezwykle czuły na wilgoć, a błyszczące obiekty zawsze wydają się na zdjęciu większe niż są w rzeczywistości. Pamiętaj, by tuż przed zabawą z przyjaciółką, przypudrować nos, czoło i brodę. Sprawdź też czy nie musisz zrobić dodatkowych poprawek. Borykasz się trądzikiem? Korektor to twój sprzymierzeniec.

 

Bądź bardziej widoczna, pozostając w... cieniu

Dobry efekt tworzy także odpowiednie światło, a w tym przypadku - jego brak. Pamiętaj, że ciemne obiekty sprawiają wrażenie drobniejszych. To dlatego rozświetlamy (rozjaśniamy) szczyty kości policzkowych  - chcemy, by wydawały się pełniejsze. 

 

Trzymaj pion

Wybierając taki nagłówek kierowałyśmy się dwoma podpunktami. Po pierwsze: wyprostuj się. Strzelista sylwetka kontra zgarbiona i zamknięta. Która wydaje ci się szczuplejsza i atrakcyjniejsza? A po drugie: wybierz ubranie, które tworzy linię pionową. Unikaj poziomych pasków i prążków, a także wzorów - szczególnie tych większych.

 

Lepiej mieć dwa podbródki niż dwie twarze, ale jeszcze lepiej mieć... jeden

Aby nie mieć na zdjęciu tak zwanego drugiego podbródka, zadbaj o to, by trzymać aparat wyżej niż niżej.

 

 

 

ZOBACZ TEŻ: Tych 7 rzeczy nigdy nie rób na Instagramie!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!