Reklama

trendy

14.01.2018

5 sekretów naturalnie szczupłych dziewczyn!

5 sekretów naturalnie szczupłych dziewczyn! fot. Pinterest/TheyAllHateUs, AnastasiaBlog

One wiedzą to, czego my nie wiemy!

Redakcja

Reklama

Jak one to robią? Która z nas nie zadała sobie takiego pytania... Nadszedł jednak czas, by ta tajemnica wyszła na jaw! Oto 5 sekretów dziewczyn, które nigdy się nie głodzą, a zawsze są szczupłe!

 

1. Light albo fit?

Taka adnotacja sprawia, że od razu czujemy się rozgrzeszone. Niestety najczęściej jest to zwykły chwyt marketingowy. Nawet, jeśli w danym produkcie nie ma dużej ilości cukru (lub nie ma go wcale) to ''haczyk'' jest przy innym, mniej medialnym składniku. 

 

2. Dieta? To nie dla nich

Podczas, gdy my przechodzimy na dietę kilka razy w roku, na zasadzie wielkiego zrywu (najczęściej kończącego się fiaskiem), one nawet nie próbują. Wiedzą, że taka strategia to oszukiwanie samej siebie. Zamiast podejmować co i raz radykalne, ale w rezultacie bezsensowne kroki, przez cały czas odżywiają się z głową. 

 

3. Jeść zdrowo, czyli... jak?

W odżywianiu, tak jak we wszystkim innym, najlepiej jest zachować rozsądek. Jedząc samą sałatę, możesz zrobić sobie jeszcze większą krzywdę niż żywiąc się głównie fast foodami. Chodzi o to, by utrzymać odpowiednie proporcje. Jeśli jest okazja, pozwól sobie na więcej, ale następnego dnia, nie daj zachciankom za wygraną. 

 

4. Jedzenie to przede wszystkim... przyjemność!

Dlaczego zaburzenia odżywiania to choroba umysłu, a nie, jak się wydaje, ciała? Bo związek pomiędzy jedzeniem, a funkcjonowaniem mózgu jest olbrzymi! Nie bez powodu mówi się, że jelita to nasz drugi mózg. Z tego chociażby powodu nigdy nie powinniśmy kojarzyć jedzenia z czymś negatywnym. Zamiast wyczekiwać na cheat day, codziennie jedz tak, by ta czynność sprawiała ci przyjemność. Ale faktyczną, a nie okupioną wyrzutami sumienia!

 

5. Jak w zegarku!

Zdrowe odżywianie to regularne odżywianie. Pilnuj tego, by jeść o stałych porach. W ten sposób przyzwyczaisz układ trawienny do regularnej pracy, a dalej, zapobiegniesz tyciu. Gdyby żołądek umiał mówić, codziennie rano budziłabyś się i słyszała takie słowa: Traktuj mnie z szacunkiem!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!