Reklama

trendy

19.07.2017

Najnowszy hitem Instagrama jest... konturowanie CAŁEGO ciała!

Najnowszy hitem Instagrama jest... konturowanie CAŁEGO ciała! fot. istockphoto.com

Konturowanie twarzy już dawno za nami, nadszedł czas na nogi, brzuch i biust!

Pola Namysł

Reklama

 

 

Konturowanie twarzy zapoczątkowane przez Kim Kardashian szybko urosło do hitu na skale światową. Obecnie prawie każda marka kosmetyczna posiada palety, narzędzia czy akcesoria do konturowania. Znajdziemy je w wielu odcieniach - brązach, różach, beżach, a także w różnych konsystencjach i formach - płynne, palety, pudry... Wymieniać można by bez końca. My zastanawiałyśmy się 'jak konturować twarz?', a kobiety pokochały ten trik - dzięki niemu szybko i całkiem prosto mogą zmienić w swojej twarzy to, co im się nie podoba. Może to być grubszy nos, okrągłe policzki czy wysokie czoło. Dzięki konturowaniu można to wszystko optycznie wymodelować.

 

Kwestią czasu było zastosowanie tego na reszcie ciała. Jak się okazuje to nie jest tak proste, jak konturowanie twarzy - mówiąc szczerze, my chyba nie miałybyśmy cierpliwości i umiejętności, aby to wykonać. Jak sprawdziłyśmy - są kobiety, które konturują CAŁE ciało naraz. Tak, dokładnie. Po kolei każdy element, aby na zdjęciach wyglądać idealnie.

 

Jest to o wiele bardziej skomplikowane i pracochłonne. Nie tylko dlatego, bo nogi po prostu zajmują wiekszy obszar niż twarz i chociażby kosmetyków trzeba użyć więcej, ale też dlatego że trzeba wieloma odcieniami zaznaczać różne fragmenty nogi. Co jeszcze? Dalej idzie brzuch, tu dziewczyny dorysowują sobie mięśnie (czasem nawet szcześciopak), lub delikatną linię, która ma jedynie optycznie zmniejszych brzuch. Ulubione i najczęściej stosowane jest konturowanie biustu. To już nie jest tak trudne do wykonania i delikatnie zrobione może naprawdę stworzyć efekt WOW!

 

 

Co sądzicie o konturowaniu ciała? Jest to coś na co byście się zdecydowały czy raczej uważacie, że to przesada?

 

Zobacz też: Słodkie pluszowe misie w kolekcji... Sephory x Moschino!! Te zdjęcia musicie zobaczyć!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!