Reklama

trendy

07.06.2017

W jakiej wodzie najlepiej brać prysznic? Odpowiedź może zaskoczyć!

W jakiej wodzie najlepiej brać prysznic? Odpowiedź może zaskoczyć! źródło: www.istockphoto.com

Jaka temperatura wody najlepsza jest dla naszego zdrowia? Sprawdzamy!

Dominika Kalinowska

Reklama

Na temat tego, jaka temperatura wody jest najlepsza dla zdrowia i ciała od lat panuje wiele różnych opinii. Często natrafić było można na opinie, iż najlepszą wodą do kąpieli jest woda letnia/zimna, dzięki której możemy poprawić funkcjonowanie naszego układu odpornościowego czy nawet zredukować zmarszczki.

 

I choć zimna woda często stosowana jest przez sportowców, tancerzy, osoby, które są aktywne fizycznie i uprawiają dużo sportu w celu usunięcia obrzęków i pozbycia się bólu mięśni, najnowsze badania wskazują, że najlepszym rodzajem kąpieli jest naprzemienne stosowanie wody ciepłej i zimnej.

Jest to tzw. kontrastowa terapia wodna, która polega na tym, iż w ciągu 20 minut prysznica/kąpieli - przez 4 minuty używamy wody ciepłej, a przez kolejną minutę zamieniamy ją na zimny strumień.

 

Co daje nam taka terapia? Poprzez kąpiel w gorącej wodzie, otwierają się nam naczynia krwionośne poprawiając tym samym przepływ krwi - przełączenie jej na zimną spowoduje, że naczynia krwionośne ustępują. Dzięki takiemu procesowi w pobliżu skóry przepływa więcej krwi bogatej w tlen.

 

Taki rodzaj kąpieli wpływa niezwykle pozytywnie na zatrzymanie procesów starzenia się skóry, zwalczają siniaki, a nawet... zapobiegają depresji.

Wypróbujecie?

 

 

ZOBACZ: Jakie perfumy wybrać na lato 2017? Odpowiadamy!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!