Reklama

trendy

27.02.2017

Oto najczęstsze błędy popełniane podczas golenia. Jak im zaradzić?

Oto najczęstsze błędy popełniane podczas golenia. Jak im zaradzić? źródło: www.istockphoto.com

Ty też nie jesteś fanką maszynki do golenia i całej tej skomplikowanej operacji? Podpowiadamy, jak to zmienić!

Joanna Jaroszewicz

Reklama

Być może golenie nóg nie należy do najtrudniejszych czynności, jednak warto znać kilka podstawowych zasad, które z pewnością ułatwią nam to zadanie.

Na pewno każda z Was miała wielokrotnie do czynienia z różnego rodzaju problemami, które wystąpiły po użyciu maszynki do golenia: zacięcia, podrażnienia, wysypka...

 

Nieumiejętne golenie przysparza nam nie tylko problemów skórnych, ale jest także przyczyną o wiele szybszego porostu włosów, także w okolicach intymnych.

Ten zabieg może być naprawdę przyjemny i prosty, byleby jedynie przeprowadzony został w odpowiedni sposób, który pomoże nam pozbyć się różnorakich dolegliwości, które do tej pory występowały u nas prawie po każdym goleniu.

 

Oto najczęstsze problemy związane z goleniem i najlepsze porady, jak się z nimi uporać:

1. Zła temperatura wody - Ty też nigdy nie zastanawiałaś się nad tym, jaka temperatura wody jest najlepsza w przypadku golenia? Od teraz zacznij! Zbyt gorąca woda wysusza skórę, zwłaszcza wtedy, gdy używasz dodatkowo maszynki do golenia - w ten sposób jeszcze bardziej złuszczasz jej powierzchnię i mogą pojawiać się różnego rodzaju stany zapalne. Jeśli nie lubisz kąpać się w letniej wodzie, spraw miejscu, które było poddane zabiegowi golenia zimną kąpiel zaraz po - w ten sposób otworzymy pory i zniwelujemy możliwość powstania zaczerwienień lub stanów zapalnych.

2. Tępa maszynka - używanie starej i tępej maszynki nie jest dobre, choć na pewno wygodne. Wiemy, jak to jest, gdy setny raz zapomina się kupić nowej maszynki w sklepie, a jedynym egzemplarzem "pod ręką"  ta jest stara i lekko zardzewiała. Tępą maszynką o wiele łatwiej się zaciąć, poza tym znacznie podrażnia skórę i prowadzi do stanów zapalnych.

3. Suche golenie - wiele z nas decyduje się na tzw. suche golenie i rezygnuje z jakichkolwiek żelów czy pianek. Nie jest to zbyt dobre posunięcie - w takim wypadku o wiele łatwiej o zacięcie lub podrażnienie skóry. Warto więc spróbować golenia nawet przy użyciu płynu do mycia twarzy lub żelu pod prysznic.

4. Zły kierunek golenia - golenie pod włos wydaje nam się łatwiejsze i skuteczniejsze, jednak prawda jest zupełnie inna. Taki sposób golenia sprzyja wrastaniu włosków w skórę i aby tego uniknąć wystarczy jedynie prowadzić maszynkę w kierunku wzrostu włosów.

 

 

ZOBACZ: Oscary 2017: Najpiękniejsze makijaże gali

 

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!