Reklama

trendy

07.11.2016

Domowy manicure: efektowne malowanie paznokci krok po kroku

Domowy manicure: efektowne malowanie paznokci krok po kroku

Domowy manicure w czasach, gdy wszystkie panie stylizują paznokcie w salonach? Czemu nie! Własnoręczne tworzenie wzorów na paznokciach to nie tylko oszczędność, ale też świetna i twórcza zabawa.

Materiał partnera

Reklama

Malowanie paznokci krok po kroku – skompletuj kosmetyczkę

Zanim zabierzesz się do malowania paznokci w domu, przygotuj swój niezbędnik. Na rynku dostępnych jest kilka kosmetyków, które ułatwią ci manicure i sprawią, że uzyskasz w domu efekt rodem z profesjonalnego salonu.

  • Preparat do usuwania skórek. Po kilkudziesięciu sekundach od nałożenia kosmetyku można łatwo zsunąć skórki przy pomocy patyczka.
  • Baza pod lakier. Sprawia, że lakier łatwo się rozprowadza i dłużej utrzymuje. Chroni też płytkę przez przebarwieniami i ułatwia zmywanie lakieru.
  • Spray przyspieszający wysychanie lakieru. Doskonały dla osób, które mają mało czasu. Wystarczy spryskać płytkę paznokcia, odczekać chwilę i można ruszać w drogę do pracy lub na randkę.
  • Utwardzacz do lakieru, top coat. Przyspiesza wysychanie i przedłuża trwałość manicure nawet do tygodnia.
  • Pilnik szklany. Chroni cienkie i delikatne paznokcie przed rozdwajaniem.
  • Krem do paznokci. Paznokcie powinny być nie tylko natłuszczane, ale też nawilżane. Dobry krem zaspokoi obydwie te potrzeby.
  • Zmywacz w pisaku. Przyda się przede wszystkim osobom, które lubią fantazyjne sposoby malowania paznokci.

Jeśli masz już skompletowaną kosmetyczkę, czas, abyś zapoznała się z najmodniejszymi metodami stylizacji paznokci w domu.

 

 

 Sprawdź także, ile kosztuje samodzielne przygotowanie hybrydowych paznokci w domu.

 

 Domowy manicure nr 1: paznokcie gazetowe

Potrzebne produkty: biały lub beżowy lakier do paznokci, czarno-biała gazeta, alkohol, miseczka, utwardzacz do lakieru.

Dla kogo? Dla ekscentryków, którzy kochają rzucające się w oczy, charakterystyczne dodatki, oraz dla osób lubiących styl vintage.

Pomaluj paznokcie jasnym lakierem. Gazetę potnij na dziesięć prostokątów nieco większych niż płytka twojego paznokcia. Możesz wyciąć je w ten sposób, aby druk układał się w poprzek lub skośnie. Umieść je w miseczce z alkoholem. Upewnij się, że lakier wysechł. Następnie przyłóż kawałki gazety do paznokci. Po kilku sekundach odklej je. Poczekaj, aż całość wyschnie, i nałóż na wierzch utwardzacz.

Rada: Jeśli chcesz uzyskać jeszcze ciekawszy efekt, zamiast gazety możesz użyć zdjęcia starej mapy.

 

 

 

 

 

Jak zrobić domowy manicure metodą wodną

 

Potrzebne produkty: kilka lakierów w kontrastowych kolorach, kubek, woda, taśma klejąca, nożyczki, zmywacz do paznokci, patyczki kosmetyczne, utrwalacz do lakieru.

Dla kogo? Dla osób o artystycznej duszy, które kochają eksperymenty z kolorami.

Owiń palce taśmą klejącą w taki sposób, aby tylko płytka paznokciowa była odkryta, a reszta palca zabezpieczona przed lakierem. Następnie napełnij kubeczek wodą i wlej do niego wybrane lakiery. Wlewaj je w ten sposób, aby na jedną plamę lakieru kłaść kolejną. Potem delikatnie zamieszaj lakier patyczkiem. Włóż zabezpieczony taśmą palec do naczynia i zbierz warstwę lakieru tak, by pokryła płytkę. Pozostały na powierzchni wody lakier możesz zdjąć patyczkiem kosmetycznym. Następnie odczekaj kilkanaście sekund i delikatnie usuń z palca taśmę klejącą. Całość utrwal utwardzaczem do lakieru. Jeśli lakier mimo wszystko pozostał na skórkach, oczyść je patyczkiem umoczonym w zmywaczu. Możesz też użyć zmywacza w pisaku. Efekt tego domowego manicure jest nieprzewidywalny, ponieważ kolory lakierów na wodzie nigdy nie układają się tak samo.

Rada: Zamiast taśmy klejącej możesz użyć plastra lub zdecydować się na specjalny preparat do ochrony skórek wokół paznokci. Taki produkt nałożony wokół płytki schnie i tworzy powłokę podobną do gumy. Po zakończeniu malowania można bezpiecznie i łatwo go usunąć.

 

 

 

 

 

Manicure domowy ombre

Potrzebne produkty: minimum cztery lakiery w różnych odcieniach tego samego koloru, gąbka do makijażu, woda, patyczki kosmetyczne, zmywacz do paznokci, utrwalacz do lakieru.

Dla kogo? Dla osób ceniących subtelny i elegancki styl.

Namocz gąbkę w wodzie i odciśnij ją. Następnie polakieruj ją w poprzek kolejnymi odcieniami lakierów wybranego koloru. Im więcej odcieni posiadasz, tym ciekawszy uzyskasz efekt. Delikatnie odciśnij gąbkę najpierw na kartce papieru. Następnie odbij lakier z gąbki na paznokciu. Staraj się trzymać palec nieruchomo. Pozostałości lakieru usuń z palców patyczkiem umoczonym w zmywaczu. Następnie pokryj płytkę paznokcia utrwalaczem do lakieru.

Rada: Jeśli chcesz uzyskać klasyczny efekt, odbijaj kolory na wszystkich paznokciach tak samo, na przykład ciemniejszą stroną w dół płytki. Jeśli zależy ci na bardziej dynamicznym stylu, odbijaj kolory z gąbki co drugi palec odwrotnie, czyli raz ciemniejszą stroną w dół, a raz w górę.

 

 

Domowy manicure płomienny

Potrzebne produkty: Kryjące lakiery o kolorach: czarnym, czerwonym, żółtym i pomarańczowym, utrwalacz do lakieru, folia, igła.

Dla kogo? Dla osób kochających rockowe stylizacje.

Na folii (może to być zwykła torba foliowa) namaluj czerwonym lakierem dziesięć małych płomyków. Nie muszą być idealne. Kolorystyka i tak nada im płomienny wygląd. Kiedy lakier wyschnie, w każdym płomyku namaluj mniejszy, pomarańczowy. Na koniec pomaluj wnętrze płomienia odrobiną żółtego lakieru. Możesz też kłaść po dwie warstwy każdego koloru, jeśli nie masz pewności, czy zastosowany produkt będzie dostatecznie kryjący. Odczekaj, aż całość całkowicie wyschnie. Następnie pomaluj paznokcie na czarno. Zanim czarny lakier zastygnie, odklej płomyki za pomocą igły i naklej je na paznokciach. Na koniec pokryj płytkę utwardzaczem.

Rada: Jeśli chcesz uzyskać jeszcze bardziej spektakularny efekt, użyj kolorowych lakierów w wersji brokatowej.

 

 

 

 Artykuł powstał we współpracy z vivus.pl serwisem oferującym pożyczki online

 

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!