Reklama

trendy

08.10.2016

Oto najlepszy czas na… golenie nóg!

Oto najlepszy czas na… golenie nóg! fot. iStock

Każda z nas ma swoje rytuały. Domowe SPA, manicure, pedicure. Robimy to wtedy, gdy mamy ochotę lub wtedy, gdy jest na to czas. Okazuje się jednak, że pora wykonywania pewnych czynności ma większe znaczenie niż może się wydawać.

Iza Sykut

Reklama

Z pewnością dość często brakuje nam czasu na zadbanie o siebie. Makijaż, demakijaż oraz ogólną pielęgnację robimy przy okazji, nie poświęcając im zbyt wiele uwagi. W końcu czas mija dość szybko, a jest tyle rzeczy do zrobienia. Rezultat? Skóra nie do końca oczyszczona, kreski lekko niedopracowane a nogi… nieogolone.

 

Ostatni wymieniony element jest prawdziwą zmorą każdej z nas! Kiedy łapiemy za maszynkę? Najczęściej wtedy, gdy już musimy. Bardzo często jest to ranek – tuż przed wyjściem z domu. A potem okazuje się, że nogi wcale nie są tak gładkie, jak byśmy tego chciały.

 

Na szczęście wystarczy mała zmiana swoich pielęgnacyjnych nawyków.

 

Zastanawiasz się, jak to możliwe? To proste.

 

Według specjalistów najlepszym czasem na golenie nóg nie jest poranek, lecz wieczór – tuż przed pójściem spać. Po kąpieli nasze ciało jest bardzo rozgrzane. Jeśli więc zaraz po niej ogolimy nogi i położymy się spać, łatwiej utrzymamy lekko podwyższoną temperaturę. Ma ona kluczowe znaczenie, ponieważ dzięki niej otwierają się pory i włoski, które mogłśmy ominąć w trakcie golenia, schowają się w swoje cebulki. W ten sposób skóra będzie zdecydowanie gładsza niż gdybyśmy goliły je rano i po chwili wyszły na zimno.

 

I nagle to dziwne uczucie szorstkości pojawiające się po goleniu nóg z rana stało się dużo jaśniejsze, prawda?

 

Dla uzyskania lepszego efektu warto też pamiętać o kilku ważnych sprawach:

 

1. Produkty do golenia

Każdej z nas zdarzyło się golić na sucho – to błąd. W ten sposób łatwo o podrażnienia i skaleczenia. Sięgajmy więc po piankę do golenia lub… odżywkę do włosów. Dzięki nim skóra nie będzie napięta, więc ruchy maszynką staną się bardziej płynne i po prostu bezpieczniejsze.

 

2. Ostra maszynka

Te lekko już stępione nie zadziałają tak, jak powinny, i dodatkowo boleśnie podrażnią skórę. Jeśli nie jesteśmy pewne, czy maszyna już nadaje się do wymiany, czy jeszcze nie, to obserwujmy reakcję organizmu. Jeśli nogi zaczną dziwnie piec – czas zmienić ostrze.

 

3. Dokładność

Warto też pamiętać, że każdy fragment skóry powinien mieć styczność z ostrzem maszynki tylko… raz. W przeciwnym wypadku podrażnienie gotowe.

 

Tych kilka prostych zasad sprawi, że poczujemy się zdecydowanie pewniej! Żadne włoski nie będą już spędzać snu z powiek. Jeśli więc ktoś planuje ważne wyjście, to warto zadbać o to, by wieczór przed mieć chwilę na domowe spa.

 

WIĘCEJ: 8 pomysłów na dzień pełen relaksu

Reklama

Polecane wideo

TAK szkodzisz swojej skórze biorąc prysznic

ZBYT CZĘSTE MYCIE SIĘ Większość z n...

1/6

ZBYT CZĘSTE MYCIE SIĘ Większość z nas myje się codziennie. Okazuje się jednak, że nie powinniśmy tak robić. Naukowcy z University of California dowiedli, że codzienny prysznic zmywa drobnoustroje wspomagające nasz system immunologiczny.
Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!