Reklama

trendy

10.08.2016

Właściwości i zastosowanie wody termalnej z La Roche-Posay

Właściwości i zastosowanie wody termalnej z La Roche-Posay

Wypróbuj wodę termalną od La Roche-Posay!

Artykuł sponsorowany

Reklama

Wśród kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry znajduje się woda termalna. Jest to woda zawierająca cenne dla skóry składniki: sole mineralne i oligoelementy. Rodzaj oraz ilość takich składników mogą być różne, w zależności od wybranej wody termalnej. Jeśli zależy ci na wysokiej jakości, to możesz wypróbować wodę termalną z La Roche-Posay.

 

Właściwości wody z La Roche-Posay

 

Proponowana przez La Roche-Posay woda termalna przeznaczona jest dla każdego typu skóry, ale poleca się ją w szczególności przy skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Podczas swojej długiej wędrówki przez gęstą, wapienną skałę, będącą naturalnym złożem selenu, woda termalna z La Roche-Posay została wzbogacona w liczne minerały i pierwiastki śladowe. Charakteryzuje ją także stabilny skład. Zawarte w tej wodzie minerały zapewniają skórze fizjologiczną równowagę. Woda nie jest przetwarzana. W jednym litrze znajduje się 396 mg węglowodanów, 140 mg wapnia, 30 mg krzemianów, 60 μg selenu, 22 μg cynku oraz 5 μg miedzi. Proponowana przez La Roche-Posay woda termalna ma właściwości łagodzące, kojące, przeciwrodnikowe. Selen wspomaga mechanizmy obronne skóry w walce z wolnymi rodnikami, które są przyczyną nadwrażliwości. Woda termalna z La Roche-Posay koi podrażnienia i zapewnia skórze ochronę przed wpływem czynników szkodliwych. Skóra jest mniej podatna na podrażnienia i zaczerwienienia. Woda termalna La Roche-Posay jest przeznaczona zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci (idealna do pielęgnacji skóry niemowląt).

 

Jak stosować wodę termalną?

 

Spryskać twarz wodą termalną z La Roche-Posay i pozostawić na dwie-trzy minuty, po upływie których skórę powinno się delikatnie osuszyć. Osuszenie jest bardzo ważne, ponieważ czekanie, aż woda sama wyschnie, może doprowadzić do przesuszenia skóry. Taki sposób użycia jest zalecany przed producenta. Jednak niektórzy sięgają po wodę termalną także po wykonaniu makijażu. Woda stapia ze sobą poszczególne kosmetyki i eliminuje efekt maski, dlatego makijaż wygląda na bardziej naturalny.

 

Czy warto stosować wodę termalną La Roche-Posay?

 

Na początek warto odpowiedzieć na pytanie, dlaczego w ogóle zaleca się stosowanie wód termalnych. Wiele osób podchodzi do nich sceptycznie, nie widząc sensu kupowania „czystej wody”. Jednak biorąc pod uwagę zawartość cennych minerałów i pierwiastków śladowych, nie można porównywać wody termalnej do zwykłej wody, która płynie z naszych kranów. O tym, jak woda termalna wpływ na stan cery, można się przekonać wyłącznie testując taki produkt na własnej skórze. Warto to zrobić szczególnie w przypadku suchej i wrażliwej cery, skłonnej do podrażnień, ponieważ osoby posiadające taką skórę najszybciej dostrzegają efekty stosowania wody termalnej. Woda termalna z La Roche-Posay to propozycja, która z pewnością zasługują na uwagę. Produkt zyskał pozytywną ocenę większości użytkowników. Regularne stosowanie tej wody sprawia, że skóra jest lepiej nawilżona i mniej podatna na podrażnienia. Woda z La Roche-Posay koi, redukuje zaczerwienia i zapewnia przyjemne orzeźwienie, szczególnie podczas letnich upałów. Jednocześnie jest bardzo wydajna, dlatego jedna butelka starcza na długi czas. Biorąc pod uwagę wszystkie przedstawione tutaj informacje, oferowana przez La Roche-Posay woda termalna to produkt, który warto mieć wśród swoich kosmetyków, szczególnie jeżeli ma się suchą i wrażliwą skórę.

 

La Roche-Posay

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!