Reklama

trendy

30.06.2016

Usta: jak osiągnąć efekt wow

Usta: jak osiągnąć efekt wow Fot. Thinkstock

Jeśli nauczysz się odpowiednio malować usta, będą piękne bez względu na to, co wybierzesz: delikatny błyszczyk czy intensywną pomadkę.

Joanna Jaroszewicz

Reklama

Do niedawna myślałam, że najtrudniej jest zrobić idealne kreski na powiekach i temu poświęcałam najwięcej uwagi podczas makijażu. Gdy już pomalowałam oczy tak jak chciałam, niedbale przeciągałam usta szminką w kolorze zbliżonym do koloru moich ust. Kiedy jednak zaczęłam akcentować usta ), a nie oczy (i eksperymentować z mocnymi kolorami!) okazało się, że perfekcyjne nałożenie pomadki jest bardziej skomplikowane niż myślałam. Oto, co należy zrobić, by twoje usta wyglądały doskonale. 

 

Niby nagie

Masz ochotę na usta w stylu „nude” i zamierzasz użyć jedynie błyszczyka? Najpierw zadbaj, by były idealnie gładkie i miękkie. Nałóż na nie grubą warstwę odżywczego balsamu i poczekaj, aż całkowicie się wchłonie. Zmysłowy połysk Wybierz połyskujący błyszczyk z gamy „nude” – maksymalnie zbliżony odcieniem do koloru konturówki. Nakładaj kosmetyk pędzelkiem. Rada: zacznij malowanie ust od ich środka w kierunku kącików, wtedy błyszczyk równomiernie pokryje wargi i będą wyglądały na pełniejsze.

Ustal granice

Dzięki konturówce możesz nadać ustom idealny kształt. Łatwiej też skorygujesz drobne asymetrie czy różnice koloru. Wybierz kredkę w odcieniu najbardziej zbliżonym do barwy twoich ust. Prowadź ją od kącików w kierunku środka tuż przy linii warg – wtedy najłatwiej uzyskasz naturalny efekt. Aby błyszczyk lepiej się trzymał, wypełnij potem konturówką całe usta.

Solidna baza

Chcesz, żeby kolor utrzymał się przez cały dzień i nie zostawiał śladów na filiżankach? Najpierw nałóOd czego zacząć makijażż na usta i wokół nich matujący, lekko kryjący podkład w odcieniu twojej cery lub o ton jaśniejszy. Nadmiar kosmetyku odciśnij na papierowej chusteczce. W ramkach Miękką kredką (koniecznie w kolorze wybranej przez ciebie szminki) naszkicuj kontur ust. Zacznij od wyrysowania kształtu serca na górnej wardze. Potem dokładnie obrysuj kąciki. Podobnie zrób z dolną wargą – prowadź kredkę od jej środka na zewnątrz, wtedy linia stanie się bardziej miękka, a usta wydadzą się pełniejsze.

Gruba kreska

Raz jeszcze obrysuj usta tą samą konturówką. Nie martw się, że kreska jest za gruba – dzięki temu makijaż będzie trwały, a pomadka nie wyjdzie poza krawędzie warg. Jest tylko jeden warunek: kredka musi być w kolorze szminki.

Świeżo malowane 

Pomadkę nakładaj pędzelkiem – równomiernie rozłożysz kolor i wykonasz precyzyjny makijaż. Maluj usta od ich środka w kierunku kącików, nałożysz wtedy grubszą warstwę szminki, która będzie się lepiej trzymała.

Dodaj puder

Prosty trik, który pomoże utrwalić kolor. Przyciśnij do ust chusteczkę higieniczną (najlepiej jedną jej warstwę). Nabierz na duży pędzel odrobinę sypkiego pudru transparentnego i nałóż go na usta. Szminka będzie się wtedy doskonale trzymała przez wiele godzin. Po tym zabiegu jej kolor nie zblaknie, ale stanie się trochę zmatowiony. Jeżeli nie chcesz takiego efektu, nałóż na usta drugą warstwę pomadki. Tym razem również koniecznie użyj pędzelka!

Pod linijkę

Chyba w żadnym innym miejscu drobny błąd w makijażu nie jest tak widoczny
jak na ustach. Dlatego powinnaś skontrolować, czy na pewno wszystko jest w idealnym porządku. Jeśli po przypudrowaniu, kontur trochę się rozmazał, wyrównaj go delikatnie patyczkiem kosmetycznym.

Efekt pełnych ust

Najpierw nałóż na usta podkład. Potem obrysuj je konturówką, ale nie wzdłuż
ich linii, tylko tuż poza zewnętrzną krawędzią – wtedy będą wyglądały na pełniejsze. Prowadź kredkę od środka górnej wargi ku kącikom. Potem pomaluj konturówką całe usta i nałóż pomadkę.

Efekt powiększenia

Świetliste refleksy optycznie powiększą usta, a zwłaszcza górną wargę, która często jest węższa od dolnej. Nałóż na wąski pędzelek trochę jasnego, połyskującego pudru (przy makijażu w ciepłej tonacji może być w kolorze jasnego złota). Obrysuj nim zewnętrzny kontur górnej wargi. Zaznacz też delikatnie wypukłości biegnące od nosa do ust.

 

 

ZOBACZ: Hit z Instagrama: szminki z zatopionymi prawdziwymi kwiatami

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!