Reklama

trendy

19.08.2015

Oto najczęściej popełniane błędy w makijażu

Oto najczęściej popełniane błędy w makijażu fot. Thinkstock

Znamy siebie od wiele lat, wydaje nam się, że najlepiej wiemy, co jest potrzebne naszej skórze, jednak jak się okazuje nie zawsze...

Paulina Pietrzak

Reklama

Faktycznie wiemy o sobie zazwyczaj najwięcej, często jednak zdarza się, że patrzymy na siebie zbyt krytycznie. W związku z tym chcemy zniwelować wyolbrzymione wady - przetłuszczającą się cerę, za duży nos czy nieistniejące niedoskonałości.

Potem wyglądamy bardzo nienaturalnie i niestety widzi to również otoczenie. Warto wtedy iść do konsultantki makijażu w dużych drogeriach po poradę bądź sprawdzić z naszą listą czy nie robimy podstawowych błędów podczas malowania się.

To 5 najpopularniejszych w Polsce błędów makijażowych, staraj się ich lepiej wystrzegać ;)

Za ciemny podkład

Polska nie jest krajem specjalnie nasłoneczniony, a wszyscy powszechnie wiemy, że opalona skóra wygląda lepiej. Jednak zbyt ciemny podkład nie jest dobrym sposobem - zapewniamy! Sprawi jedynie, że będziemy wyglądać po prostu jak w masce - odznaczy się przy linii włosów i na żuchwie oraz nie będzie się zlewał z kolorem szyi. Jeżeli chcesz odrobinę się przyciemnić znacznie lepiej użyć dobrze dobranego bronzera. A podkład ZAWSZE wybieraj idealnie dopasowany do koloru szyi, nigdy kilka tonów ciemniejszy. 

Zbyt dużo podkładu

To jest kolejny błąd Polek. Podkład powinien maskować niedoskonałości, a przecież żadna z nas nie ma niedoskonałości na całej twarzy. Podkład to przecież nie krem nawilżający, więc rozetrzyj dobrze dobrany produkt tylko w tych miejscach w których tego potrzebujesz. Niechciane piegi na policzkach? Zaskórniki na czole? Niedoskonałości na brodzie? To trzeba ukryć, ale perfekcyjne policzki można zostawić au naturel.

Zbyt dużo pudru

Ten trend na szczęście się zmienia, jednak nadal wszystkie mamy zbytnie uwielbienie do matowego wykończenia makijażu. Nawet jeżeli cały makijaż jest poprawnie zrobiony, to większość z nas na koniec matuje całą twarz wielkim pędzlem do pudru. A przecież naturalnie nasza twarz nie jest w całości matowa! Omieć twarz delikatnie pudrem w strefie T lub w miejscach, gdzie później będziesz nakładała inne sypkie produkty. Ale nigdy nie matuj twarzy grubą warstwą pudru, bo będzie wyglądała po prostu topornie.

Mocno zarysowane brwi

Grube, ciemne brwi a'la Cara Delevingne faktycznie nadal są modne, jednak trzeba pamiętać, że są to łobuzerskie brwi utrzymane w kontrolowanym nieładzie i nie każdemu pasują. Kolor brwi musi być dobrany do włosów i karnacji - platynowa blondynka nigdy nie będzie wyglądała dobrze z czarnymi grubymi brwiami. Nie wolno też przesadzać w drugą stronę i nadmiernie wyskubywać brwi. Narysowana kredką do oczu kreska zamiast nich nie wygląda dobrze nawet u starszych pań.

Brudne pędzle

Wydaje ci się, że to nie ma znaczenia i nie widać po makijażu, że został zrobiony brudnymi pędzlami? Błąd! Po pierwsze to po prostu niezdrowe. Gromadzą się na nich resztki makijażu, brud, kurz i bakterie, które w wilgotnym i ciepłym środowisku (a takie zazwyczaj jest w łazience) bardzo chętnie się namnażają. Podczas makijażu przenosimy je na skórę i tam ochoczo powodują zapalenia, infekcje i pryszcze. A sam makijaż, jeżeli jest wykonywany brudnymi pędzlami to jest po prostu nieestetyczny. Podkład zostawia smugi, róż miesza się z bronzerem, cienie nakładane w kółko tym samym pędzlem mieszają się i tracą kolor. Wszystko jest brudne i szarobure.

 

Zobacz więcej: 6 błędów, które najprawdopodobniej popełniasz robiąc manicure

Reklama

Polecane wideo

Bronzery

Puder brązujący Clarins

1/6

Puder brązujący Clarins
Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!