Reklama

trendy

04.06.2019

Trend Alert: kultowe marki wspierają LGBT+. Gdzie zrobić zakupy?

Trend Alert: kultowe marki wspierają LGBT+. Gdzie zrobić zakupy?

Sprawdź gdzie zrobisz tęczowe zakupy i na co warto zwrócić uwagę.

Katarzyna Dyła

Reklama

Pride Month, czyli Miesiąc Dumy (czerwiec) poświęcony w całości wsparciu środowisk LGBT+ rozpoczął się z wielką pompą. Odzieżowi giganci z branż odzieżowych, kosmetycznych i spożywczych okazują solidarność i wsparcie poprzez kolejne premiery tęczowych kolekcji i akcje specjalne z których dochód zostanie przekazany na organizacje wspierające miłość i równość dla wszystkich. Sprawdź, gdzie zrobić zakupy i na co warto zwrócić uwagę!

 

Moda

Levi's od 30 lat tworzy kolekcję Pride, a w tym roku połączył siły z Paradą Równości. Marka nawiązała współpracę z Wolontariatem Równości – organizacją non-profit, by 8 czerwca razem celebrować to święto tolerancji w Warszawie i przejść ramię w ramię podczas parady. Levi's zaprosił także członków fundacji do udziału w sesji zdjęciowej i filmie promującym wartości marki i LGBT+: wzajemny szacunek, przyjaźń i różnorodność. Cały dochód netto ze sprzedaży kolekcji Pride w tym roku zostanie przekazany na rzecz OutRight Action International - organizacji, która jużod trzech dekad wspiera walkę o prawa osób LGBTQ+ na całym świecie.

Levi's x Pride

Levi's Pride

 

H&M również okazuje solidarność i celebruje Miesiąc Dumy tęczową kolekcją w której znajdziesz koszulki, bluzy, szorty, topy, skarpetki z motywem tęczy.

H&M x LGBT+

H&M x LGBT+

 

Sportowe marki także przygotowały wyjątkowe kolekcje. W kolekcjach Adidas i Nike znajdziesz tęczowe modele butów, ubrań i akcesoriów.

 

Adidas x LGBT+

Adidas

 

 Nike

 

Twoje ulubione trampki Converse też przeszły metamorfozę i teraz możesz kupić ich tęczową wersję. Z kolei marka Hunter przygotowała specjalną edycję swoich kaloszy z tęczową podeszwą oraz kampanię z pięcioma ambasadorami ze środowiska LGBT+. Każdy z nich wybrał organizację na której konto zostanie przekazany dochód ze sprzedaży butów.

 

Converse x LGBT+

Converse

Converse, 279 zł

Converse, 279 zł

 Kolekcja Hunter The Pride PLAY

Hunter

 

 Uroda

Wybierając nową paletę do makijażu, zwróć uwagę na kolekcje dedykowane LGBT+. Znajdziesz je w ofertach NYX Cosmetics i MAC. Na instagramowych kontach tych marek, znajdziesz także makijaże inspirowane motywem tęczy.

 

NYX

MAC

 

Jedzenie & Lifestyle

Kultowa marka lodów Ben&Jerry's nawiązała współpracę z organizacją non-profit Miłość nie wyklucza. Wspólnie stworzyły baner przy Alejach Jerozolimskich, promujący równość małżeńską i prawo do adopcji dla wszystkich.

 

Miłość nie wyklucza x Ben&Jerry's

Ben&Jerry's

 

Internetowym wiralem stała się popularna torba z IKEA, która doczekała się tęczowej wersji. Do sprzedaży trafiła 1 czerwca, a dochód zasili cele charytatywne. Pieniądze mają trafić do Human Rights Campaign Foundation, organizacji działającej na rzecz równości dla osób homoseksualnych. Torba nie jest dostępna w Polsce, a sieć tłumaczy w oświadczeniu dla mediów, że mimo najszczerszych chęci nie udało się jej zamówić toreb KVANTIG, ponieważ cała produkcja trafiła do wybranych krajów Europy Zachodniej i USA.

 

IKEA

 

Na gest jedności zdobyła się także marka Guinness, która po raz pierwszy w historii pomalowała na tęczowe kolory bramę swojej siedziby, jako symbol wsparcia dla turnieju rugby środowisk LGBT+.

Guinness

Guinness

 

Made in POLAND

Nasze polskie gwiazdy także okazują wsparcie i szacunek środowiskom LGBT+. W swoich letnich stylizacjach Margaret, Marcelina Zawadzka i Angelika Mucha promują tęczowe projekty duetu Hector&Karger.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hector&Karger (@hectorkarger)

  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hector&Karger (@hectorkarger)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hector&Karger (@hectorkarger)

 

A gdzie ty zrobisz zakupy w duchu #Pride? :)

 

 

 

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!