Reklama

trendy

29.05.2019

Czym jest "efekt Kopciuszka" i dlaczego jest on najmocniejszym trendem beauty na 2019 rok?

Czym jest "efekt Kopciuszka" i dlaczego jest on najmocniejszym trendem beauty na 2019 rok? fot. instagram.com/cinderellas_castle

Jak wynika z badań agencji prognozującej trendy, efekt Kopciuszka będzie hitem roku 2019.

Redakcja

Reklama

 

 Pierwsza myśl po przeczytaniu frazy "efekt Kopciuszka"? Pewnie wyglądało to podobnie u każdej z nas. Automatycznie nasze myśli zaczynają krążyć wokół zgubionego szklanego pantofelka, poszukiwań księcia i złych sióstr przyrodnich. Ale jak to się ma do trendów urodowych?

 

Jednak nie o to chodzi w tej chwytliwej nazwie. Pamiętacie spektakularną przemianę Kopciuszka z zabrudzonej, zaniedbanej dziewczynki w księżniczkę w bajkowej sukience, pięknej fryzurze i z szklaną karocą u boku? Właśnie ten element jest głównym punktem "efektu Kopciuszka": robiącym piorunujące wrażenie efekcie, ale efekcie na chwilę.

 

Jak wynika z badań agencji zajmujących się prognozowaniem trendów oraz tendencji zakupowych, jeśli chodzi o produkty urodowe,  to w tym roku postawimy właśnie na "efekt Kopciuszka", czyli kupowanie produktów, które dadzą nam natychmiastowy efekt, ale nie będą miały długotrwałego wpływu na stan naszej cery, włosów czy innego obszaru, na który aplikujemy produkt. Do takich produktów zaliczyć możemy np. maski z grupy "przed wyjściem" - gwarantują one efekt w zaledwie kilka minut, ale kolejnego dnia nie będzie po nich śladu.

 

Skąd bierze się taka moda? Głównym powodem będzie na pewno pęd, w którym żyjemy. Szukamy rozwiązań, które rozwiążą problem tu i teraz. Czy jest to słuszny kierunek, szczególnie jeśli chodzi o urodę i pielęgnację? Niekoniecznie. Patrząc długoterminowo, może to przynieść więcej szkody niż dobra. Skóra, o którą nie dbamy na co dzień, za kilka lat będzie potrzebowała o wiele więcej uwagi, niż ta która jest codziennie pielęgnowana.

 

Zobacz też: Przełom w pielęgnacji: plastry do... mycia twarzy!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!