Reklama
Reklama

tematy numeru

19.09.2016

#nomakeupchallenge: jak pozować do zdjęcia - zdradza modelka Ludwika Cichecka

#nomakeupchallenge: jak pozować do zdjęcia - zdradza modelka Ludwika Cichecka Ludwika Cichecka, modelka. Fot. Instagram @ludwika.c

Ludwika Cichecka to modelka, która dołączyła do akcji JOYa #nomakeupechallenge. Ponieważ wzięła udział w dziesiątkach pokazów i sesji zdjęciowych, zapytaliśmy ją o kilka trików, dzięki którym świetnie wygląda na zdjęciach.

Maja Strzeżek

Reklama

Na zdjęciu w akcji JOYa #nomakeupchallenge wyglądasz bez makijażu przepięknie.
Bardzo podoba mi się idea akcji, uważam, że powinno być takich więcej! Kobiety, często przyzwyczajone do codziennego makijażu, nie zauważają swojego naturalnego piękna. Dzisiaj z każdej strony jesteśmy otoczone gwiazdami i modelkami o perfekcyjnym wyglądzie, ale zapomina się, że stoi za tym sztab ludzi. Dlatego im częściej promowany będzie naturalny wygląd, tym lepiej.  


Nie masz problemu z pokazywaniem się bez makijażu?
Żadnego. Może jest mi łatwiej, bo jako modelka jestem do tego przyzwyczajona. Kiedy idę na casting, mam wyglądać naturalnie, makijaż nie wchodzi w grę. Klient ma mnie zobaczyć na żywo, bo wystylizowaną mnie widzi na zdjęciach.


Czy na co dzień się malujesz?
Nie. Dużo pracuję, a makijaże sesyjne muszą wytrzymać cały dzień, często w różnych warunkach, więc kosmetyki do nich stosowane są o wiele cięższe. Staram się więc na co dzień nie męczyć skóry. Wolę, żeby się w tym czasie zregenerowała i pooddychała.


Czy lubisz siebie w profesjonalnych makijażach do sesji? Myślisz, że dodają ci urody i charakteru?
Makijaże do sesji są przeróżne. To, co uwielbiam w mojej pracy, to właśnie to, że często przeobrażam się w zupełnie inną osobę. Kocham również peruki! Zwykle czuję się w makijażach bardzo dobrze, jeśli są one  dosyć naturalne i mają tylko podkreślać urodę. Ale zdarzało się, że czułam się przemalowana. Mam ciemną oprawę oczu, więc za mocne smoky eye, a do tego ciemnoczerwone usta... NIE! Na szczęście już się od tego odchodzi.


Jak pozować w wersji nomakeup, żeby wyglądać jak najkorzystniej? Jesteś modelką – może znasz jakieś triki, dzięki którym na zdjęciu wygląda się pięknie?
Najważniejsze jest dobre światło. Najlepiej wygląda się rano, kiedy trochę słońca wpada przez okno  – ale też nie za dużo, aby nie przeszkadzały nam niepotrzebne cienie. Twarz jest wtedy ślicznie oświetlona, wygląda naturalnie, promiennie i świeżo.

 

Więcej: Weź udział w naszym konkursie #nomakeupchallenge i wygraj sesję zdjęciową w JOYu!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!