Reklama

tematy numeru

20.04.2016

JOY w Biegu po Nowe Życie

JOY w Biegu po Nowe Życie Po lewej: sztafeta JOYa; po prawej: Przemysław Saleta, ambasador akcji.

Weekend w górach, ale nietypowy... Nasza redakcja otrzymała zaproszenie do Wisły, by wziąć udział w Biegu po Nowe Życie – akcji charytatywnej, pod którą podpisujemy się obiema rękami. Aktywność na świeżym powietrzu, integracja z innymi wolontariuszami, dobra zabawa i szczytny cel. Nie trzeba nas było długo namawiać!

Marita Górska

Reklama

Bieg po Nowe Życie to wydarzenie organizowane już od pięciu lat. W tym roku na starcie charytatywnego wiosennego biegu stanęły gwiazdy, dziennikarze i osoby, które po transplantacji prowadzą zdrowe, aktywne życie. To właśnie tę ostatnią grupę wspiera akcja. Jej celem jest promowanie idei transplantacji narządów i budowanie świadomości, jak ważną ideą są przeszczepy – procedury medyczne ratujące życie.

Zawody mają formułę sztafetowego marszu nordic walking. Jako pierwsza z naszej trójki na trasę ruszyła piosenkarka Sabina „Sago” Golanowska. Elżbieta Czyż, osoba po przeszczepie, była numerem dwa naszej drużyny. A przedstawiciele mediów, w tym ja, pomaszerowali jako ostatni. Wynik? JOY-owa sztafeta przeszła odcinek 1200 metrów w czasie 17 minut 51 sekund. Możemy być z siebie dumne. Ale i tak motywujemy się do treningu, by w kolejnej, jesiennej edycji wypaść jeszcze lepiej.

W marcowym Biegu po Nowe Życie na podium stanęły drużyny Centralnego Ośrodka Sportu, TVN24 oraz Hotelu Gołębiewski. Czy zazdrościmy wygranej? Nie musimy. Osiągnięcia sportowe nie są aż tak ważne, bo każdy zyskał tu niezapomniane wspomnienia i co najważniejsze, udzielił wsparcia bardzo ważnej sprawie. Następne spotkanie już 17 września w Warszawie. Nie możemy się doczekać!

Na zdjęciach: po lewej – sztafeta JOYa: Elżbieta Czyż, Sabina „Sago” Golanowska, Marita Górska; po prawej: Przemysław Saleta, ambasador (i aktywny uczestnik) akcji Bieg po Nowe Życie.


Więcej o akcji przeczytacie na www.biegponowezycie.pl

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!