Reklama

piękne ciało

25.07.2018

Jak BŁYSKAWICZNIE pozbyć się SINIAKA?

Jak BŁYSKAWICZNIE pozbyć się SINIAKA? Fot. iStock

Znamy niezawodny sposób!

Artykuł sponsorowany

Reklama

Piękna pora roku, która właśnie nastała, jest doskonałą okazją, żeby każdą wolną chwilę spędzać na świeżym powietrzu. Jazda na rowerze, rolkach, hulajnodze, jogging, kite czy windsurfing – możliwości jest wiele! Musimy wyjątkowo uważać, bo o bolesne stłuczenie i brzydkiego siniaka jest w takich sytuacjach bardzo łatwo, jednak wiadomo, że nie jest to takie proste. Co zrobić, kiedy właśnie nabiłyście sobie guza, a chcecie szybko przywrócić skórze nieskazitelny wygląd?

Bezpośrednio po wypadku warto zastosować lek z wyciągiem z Arnica montana, czyli arniki górskiej, który możemy kupić w aptece w formie żelu. Roślina ta występuje m. in. w Alpach, Pirenejach oraz na obszarze Masywu Centralnego we Francji i jest prawdziwym panaceum na wiele urazów. Dzięki niej uporamy się z drobnymi skaleczeniami, siniakami, krwiakami, a nawet bólem mięśni po intensywnym treningu. My wybieramy żel z arniki górskiej pochodzącej z ekologicznych upraw w Boiron, gdzie roślinę tę zbiera się ręcznie.

Arnica montana jest też bogatym źródłem związków flawonoidowych: flawonów i flawonoli, które łatwo wchłaniają się  przez naskórek. Dlatego też warto wybrać żel, który będzie zawierał wyciągi ze świeżej rośliny, a nie z suszu. To oczywiste: świeża, cała roślina ma silniejsze i efektywniejsze działanie, ponieważ zawiera najwięcej aktywnych substancji leczniczych.

Na koniec bardzo ważna rada: nanieście lek na skórę jak najszybciej! Dzięki temu skutecznie zapobiegniecie rozwinięciu się krwiaka. Żel nie brudzi, dobrze się wchłania i naprawdę działa!

Lek kosztuje około 12 zł.

 

 

ARNIGEL® żel. 100 g żelu zawiera: substancja czynna: Arnica montana TM 7,00 g. Leczenie miejscowe następstw niewielkich urazów (siniaki, stłuczenia). Polecany również w bólach mięśni pojawiających się po intensywnym wysiłku fizycznym. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. BOIRON

 

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!