Reklama

piękne ciało

29.04.2016

Dlaczego warto włączyć taśmy TRX do swojego treningu?

Dlaczego warto włączyć taśmy TRX do swojego treningu? foto: Thinkstock.com

Mając taśmy TRX możemy wykonać trening wszędzie i na każdą partię ciała. Musisz go spróbować!

Aga Szymczak

Reklama

Wszyscy chcą podnosić od samego początku wielkie ciężary na siłowni, jednak najtrudniejszym ciężarem jaki musimy podnieś jest nasz własny. Możemy zacząć od robienia pompek, deski czy innych ćwiczeń gdzie  jedyne co dźwigamy to nasze kilogramy. Czym jest ich więcej tym jest nam trudniej. Dzięki taśmą TRX możesz wykonać trening na każdą partię ciała.

 

Czym są taśmy TRX?

 

Zostały wymyślone przez byłego komandosa jednostki specjalnej. Takie taśmy miały pomóc żołnierzom ćwiczyć w każdych warunkach, w każdym miejscu na świecie. Dzięki temu, że zajmują niewiele miejsca zmieszczą się do walizki, torby, a nawet dużej kobiecej torebki.

 

Na czym polega trening TRX?

 

To nowoczesny trening funkcjonalny przy którym wykorzystujemy ciężar tylko naszego ciała. Takie rozwiązanie zmniejsza ryzyko powstania kontuzji, ponieważ nie obciążamy naszych stawów. Ćwiczeń jest naprawdę wiele. Na TRX można wzmocnić mięśnie nie tylko pleców, grzbietu czy nóg, ale również brzucha. Dzięki TRX możemy wysmuklić sylwetkę, a także wzmocnić mięśnie głębokie.

 

>Dla kogo jest trening TRX?

 

Dla wszystkich! Niezależnie od wieku czy wagi możemy zacząć na nim ćwiczyć. Ze względu na różnorodność ćwiczeń każdy znajdzie coś dla siebie. Doskonale wzmacnia mięśnie, ale bez odpowiedniej diety nie rzeźbi ich. Ktoś kto zaczyna swoją przygodę na siłowni powinien zacząć od treningu TRX ze względu na to, że istnieje małe ryzyko doznania kontuzji.

 

ZOBACZ TEŻ: Trening w terenie: krok po kroku!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!