Reklama

piękne ciało

17.02.2016

Jak się wzajemnie motywować?

Jak się wzajemnie motywować? Michalina Żulewska, Agnieszka Szymczak, Jessica di Benedetto foto: Marcin Klaban

Co zrobić kiedy w pewnym momencie tracimy motywację do ćwiczeń?

Aga Szymczak

Reklama

Ćwiczysz już na siłowni jakiś czas, ale przychodzi taki dzień, że nic Ci się nie chce. Zaczynasz zastanawiać się czy to co robisz ma sens bo w tym tygodniu nic nie schudłaś i w ogóle czujesz się jakoś źle. Nagle droga na siłownie wydaje się dużo dłuższa bo... tracisz motywację! Co zrobić kiedy tak się stanie i jak temu zapobiegać?

 

Przeczytajcie kilka prostych rad, których trzymają się również bohaterowie akcji piękne ciało. 

 

1. Przede wszystkim od samego początku musisz jasno określić sobie cel do którego będziesz dążyć. Może to być poprawa kondycji, mniejsze boczki czy zgrabniejsze nogi. Pamiętaj każdy cel jest dobry!

2. Po drugie siłownia ma Ci się kojarzyć z czymś przyjemnym więc jeżeli kolorowe sportowe ciuchy sprawiają Ci przyjemność ćwicz właśnie w takich. 

3. Kolejna sprawa kto pyta nie błądzi, dlatego jeżeli widzisz jakąś maszynę, która cię przeraża, a mimo to chciałabyś spróbować na niej ćwiczyć poproś kogoś żeby pokazał Ci jak prawidłowo z niej korzystać.

4. Samotne trenowanie powoli zaczyna Cię nudzić? Zapytaj swojej przyjaciółki czy nie chce razem z tobą trochę się poruszać? 

5. Muzyka! Zadbaj o to, aby towarzyszyła Ci przy każdym treningu. Nie ma nic lepszego niż słuchanie ulubionych utworów np. podczas biegania. Od razu 40 minut na bieżni wydaje się krótsze.

 

Każdy ma gorszy dzień, ale jeżeli twój gorszy dzień zaczyna trwać tydzień zmień coś i spraw żeby twoja motywacja powróciła na właściwe miejsce!

 

Szukacie jeszcze więcej motywacji? Sprawdźcie co ma dla was Loveinsport na www.loveinsport.com !

 

ZOBACZ TEŻ: Trenuj z bohaterami Akcja: Piękne ciało!

 

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!