Reklama
Reklama

moda

23.12.2016

Jak wreszcie dowiedzieć się jaki masz kształt figury?

Jak wreszcie dowiedzieć się jaki masz kształt figury? fot. Imaxtree/free

M.M

Reklama

Jabłko, gruszka, cegła i wiele innych to określenia na typy kobiecych sylwetek. Znamy je pewnie wszystkie, tylko najczęściej zamiast pomóc nam w wyborze pasujących ubrań, wprowadzają spory zamęt w naszej głowie. Jeśli jeszcze do tej całej mieszanki dodamy fakt, że same totalnie źle oceniamy swoje proporcje, szanse na stylizację idealnie dopasowaną do figury znowu maleją. Jak więc połapać się w tym systemie jeśli nie masz pod ręką sztabu specjalistów? Okazuje się, że istnieje jedna magiczna formuła, dzięki której raz na zawsze rozwiejesz swoje wątpliwości związane z kształtem twojej sylwetki.

Jaki masz kształt figury?

Od czego zacząć? Po pierwsze musisz zrozumieć, że kształt twojej figury nie ma nic wspólnego z wagą czy rozmiarem. Chodzi bardziej o to jakie masz proporcje, jak rozkładają się kilogramy na twojej sylwetce. Pewność co do jej kształtu uzyskasz jeśli dokładnie ją zmierzysz. Powinnaś wziąć centymetr krawiecki i zmierzyć: ramiona, biust, talię oraz biodra. Jak już uzyskasz wyniki zapisz je na kartce i teraz sprawdź, jaki masz typ figury!

Sprawdź swój typ figury!

Odwrócony trójkąt: szerokość ramion lub biustu jest o 5% większa niż twój obwód bioder (obwód ramion lub biustu podziel przez obwód bioder, wynik powinien być większy lub równy 1,05).

Cegła (inaczej prostokąt): twoje ramiona, biust i biodra mają podobny obwód, twoja figura nie ma widocznie zarysowanej talii. Jak to sprawdzić? Ramiona i biodra mają obwody niemal identyczne lub różniące się od siebie o nie więcej niż pięć procent. Twoja talia jest węższa od biustu lub ramion o mniej niż 25 %.

Gruszka (inaczej trójkąt) – twoje biodra są szersze od obwodu ramion. Jesteś gruszką jeśli twoje biodra są co najmniej o  pięć procent większe od ramion czy biustu.

Klepsydra: masz wąską talię, a twoje biodra i ramiona mają podobny obwód. Jeśli szerokość twojej talii jest minimum 25 % mniejsza od szerokości ramion i bioder.

ZOBACZ WIĘCEJ: Najgorsze postanowienia noworoczne! Lepiej tego nie rób

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!