Reklama

#HAPPYLIFE

29.05.2019

Ten owoc może wyleczyć trądzik!

Ten owoc może wyleczyć trądzik! fot. instagram.com/anuka_academy

Dostaniesz go w każdym sklepie, a ma świetne właściwości antybakteryjne.

Redakcja

Reklama

 

Nie od dziś wiadomo, że w internecie dzielimy się problemami, pytaniami, ale także świetnymi trikami. Tak właśnie stało się w przypadku skórki pomarańczy i amerykańskiego serwisu Reddit. Jego użytkownicy rozpoczęli dyskusję na temat trądziku i sposobów zmagania się z nim - dla wielu z nich sprawdziło się lekarstwo stworzone z... skórki pomarańczy i wody. Zawarte w skórce pomarańczy składniki powstrzymują tworzenie się bakterii, a duże stężenie witaminy C tworzy efekt lśniącej skóry.

 

Można śmiało założyć, że trądzik czy wypryski, dotknęły niemalże każdego z nas na pewnym etapie swego życia. Większość osób zmagała się z nim w okresie dorastania, ale nie tylko. Dla wielu kobiet jest to problem pojawiający się co miesiąc, wraz z nadejściem miesiączki, jeszcze innym doskwiera po zjedzeniu niektórych produktów spożywczych.

 

Większość produktów stworzonych do skóry trądzikowej wysusza skórę i nawet jeśli są skuteczne, wymagają od osoby korzystającej z produktu zainwestowania w dodatkową pielęgnację nawilżającą. Okazuje się, że rozwiązanie problemu wielu osób na całym świecie może być nam bliższe (i tańsze!), niż mogłybyśmy to sobie wyobrazić.

 

Jak wykonać domowy zabieg anty-trądzikowy z pomocą pomarańczy?

Wystarczy, że obierzesz owoc, a skórkę zetrzesz aż do stworzenia pyłku, a następnie całość wymieszasz z wodą. Tak przygotowaną maseczkę nałóż na buzię i odczekaj kilka do kilkunastu minut dla zwiększenia efektu, a następnie zmyj letnią wodą. Możesz także nacierać twarz samą skórką pomarańczy, jednak pamiętaj aby dany plasterek przykładać jedynie do jednego obszaru - korzystanie z niego w kilku miejscach może powodować przenoszenie się bakterii!

 

Zobacz też: Czym jest "efekt Kopciuszka" i dlaczego jest on najmocniejszym trendem beauty na 2019 rok?

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!