#HAPPYLIFE

13.05.2019

Wybierasz się w ezotyczną podróż marzeń? Pamiętaj o tych kilku rzeczach!

Wybierasz się w ezotyczną podróż marzeń? Pamiętaj o tych kilku rzeczach! fot. Mesut Kaya / Unsplash

Te porady przydadzą Ci się zwłaszcza w egzotycznych krajach.

Redakcja

Podczas upragnionego urlopu bardzo często podróżujemy, chcąc odkrywać nowe zakątki. Nierzadko wybieramy egzotyczne destynacje, aby przez tydzień lub dwa odpocząć, a przede wszystkim – poznać nową kulturę, spróbować nowe smaki i zobaczyć kawałek świata. Warto zadbać o wszystkie aspekty podróży, również te zdrowotne, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Sprawdź, o czym należy pamiętać, aby wymarzony urlop był odpoczynkiem zarówno dla duszy, jak i dla ciała.

Przygotuj się!

Planujesz podróż na drugi koniec świata? Chcesz bliżej poznać kraje azjatyckie, afrykańskie lub te leżące w Ameryce Południowej? Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem odnośnie zalecanych szczepień w najbliższym punkcie szczepień dla podróżujących. Ich zakres w dużym stopniu zależy od trasy wyjazdu, terminu, długości pobytu, charakteru oraz warunków podróży, dlatego warto rozeznać się w temacie nawet kilka miesięcy wcześniej. Jeśli jednak planujesz podróż po Europie, wystarczy podręczna apteczka, do której warto włożyć najpotrzebniejsze leki, suplementy diety, filtr przeciwsłoneczny czy plastry w razie skaleczenia. Pamiętaj również, aby przed urlopem sprawdzić prognozę pogody i przygotować się na każdą ewentualność.

Odpowiednia ochrona to podstawa

Jeśli planujesz podróż do miejsca, w którym nieustannie towarzyszyć ci będzie słońce
i wysokie temperatury, koniecznie zadbaj o odpowiednią ochronę głowy i skóry. Krem
z wysokim filtrem UV to produkt, który powinien stosować każdy, kto planuje dłuższy pobyt na plaży, spacer czy kilkugodzinne zwiedzanie na świeżym powietrzu. Bardzo często zapominamy, że słońce – pomimo swoich wielu plusów – jest jednym z największych wrogów naszego organizmu podczas wakacji. Nie tylko jest przyczyną udarów, ale również poparzeń skóry, które są bardzo bolesne i niebezpieczne. Jednak to nie znaczy, że musisz się przed nim ukrywać – wystarczy używać kosmetyków z odpowiednim filtrem UV. Dodatkowo pamiętaj o nakryciu głowy, aby uniknąć poparzeń skóry głowy oraz udaru. Jeśli Twój organizm jest podatny na promienie słoneczne, nawet z pozoru krótki pobyt na plaży w pełnym słońcu może pokrzyżować Twoje plany urlopowe i przysporzyć problemów zdrowotnych.  

Podróżowanie a dieta         

Podróżując, chcemy poznać kraj czy zakątek świata w każdym aspekcie. Zwiedzamy najpopularniejsze miejsca, odwiedzamy lokalne restauracje i próbujemy miejscowego jedzenia. Nierzadko decydujemy się na dania, których nie jemy na co dzień, co może skutkować problemami żołądkowymi. aJeśli obawiasz się, że egzotyczna flora bakteryjna pokrzyżuje Twoje plany urlopowe i przysporzy przykrych wspomnień, wesprzyj swój organizm produktami z żywymi szczepami bakterii, na przykład Linex Complex.

Suplement diety Linex Complex zawiera żywe szczepy bakterii LGG, które należą do grupy bakterii kwasu mlekowego wchodzących w skład mikroflory jelitowej człowieka. To jeden
z najlepiej przebadanych szczepów bakterii o profilu bezpieczeństwa potwierdzonym w licznych badaniach klinicznych i opisana w bogatym piśmiennictwie naukowym. Produkt ponadto zawiera witaminy B1, B2 i B6, które wspierają pracę enzymów i są niezbędne w szeregu procesów metabolicznych i energetycznych organizmu oraz przyczyniają się do zmniejszenia odczucia zmęczenia i znużenia –
tłumaczy Michał Babula, doradca medyczny Sandoz.

Dodatkowo Linex Complex zawiera cynk, który uczestniczy w prawidłowym działaniu układu odpornościowego i może wesprzeć Twój organizm w walce ze stanami osłabienia spowodowanymi na przykład zmianą klimatu.

Optymalna ilość cynku w diecie i uzupełnianie jego podaży wspomaga zachowanie prawidłowej reakcji immunologicznej, która ma znaczenie szczególnie w okresach osłabienia. Ponadto cynk korzystnie wpływa na utrzymanie prawidłowych funkcji poznawczych, na pamięć, wzrok i słuch. Znany jest także jako skuteczny antyoksydant, co oznacza, że bierze udział w procesie ochrony komórek przed wolnymi rodnikami. Cynk ma także wpływ na utrzymanie odpowiedniej równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie człowieka. Zmianie równowagi kwasów i zasad towarzyszy zaburzenie równowagi wody i elektrolitów, co ma miejsce np. podczas biegunki – tłumaczy Michał Babula, doradca medyczny Sandoz.

Jeśli więc jesteś smakoszem i chcesz poznać nowy zakątek świata również od strony kulinarnej – warto zabrać ze sobą probiotyk, który wesprze Twój organizm, a przede wszystkim pracę jelit. Uzupełnienie mikroflory jelitowej zalecane jest podczas podróży, przy zmianie strefy czasowej, która zaburza naturalny rytm organizmu.

 

Materiał partnera

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Najnowsze artykuły

×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!