#HAPPYLIFE

09.05.2019

Wiosna w pełni, a Ty myślisz o nartach? To dobry moment!

Wiosna w pełni, a Ty myślisz o nartach? To dobry moment! fot. materiały prasowe

Przekonaj się, dlaczego.

Redakcja

Jazda na nartach to sport ceniony przez wielu Polaków. Nie da się jednak go uprawiać bez właściwego sprzętu. Dowiedz się, kiedy najkorzystniej kupować narty i akcesoria narciarskie.

Aby jazda na nartach sprawiała ci maksimum przyjemności, powinieneś mieć dobrze dopasowany sprzęt – zarówno same narty, jak i buty, odzież czy pozostałe akcesoria. Żadna z tych rzeczy nie jest wieczna, dlatego większość zapalonych narciarzy wymienia je raz na kilka lat. Dowiedz się, po czym poznać, że czas na zmianę sprzętu i czy warto zaplanować tę czynność na koniec sezonu.

Po czym poznać, że czas na nowy sprzęt narciarski?

Jeżeli dbasz o swoje narty, z powodzeniem powinny Ci posłużyć kilka sezonów, nawet przy intensywnej eksploatacji. W końcu jednak nawet najbardziej zadbany sprzęt trzeba będzie wymienić. Skąd wiadomo, że nadszedł ten czas? W przypadku nart będą to przede wszystkim krawędzie, które nie nadają się do ponownego ostrzenia. Warto pamiętać również, że nowy sprzęt przyda się każdemu, kto wejdzie na wyższy poziom umiejętności lub zechce spróbować nowego stylu czy też charakteru tras. Dzieciom i młodzieży należy kupić nowe narty, gdy stare przestaną pasować do ich wzrostu.

Również pozostały sprzęt po jakimś czasie będzie wymagał wymiany. Warto się nad tym zastanowić, szczególnie jeśli zaczyna on coraz gorzej spełniać swoje zadanie. Dotyczy to np. butów. Dobrze dobrane powinny być idealnie dopasowane do stopy i wygodne. Jeśli zaczynasz odczuwać dyskomfort w obuwiu, którego używasz od kilku sezonów, najprawdopodobniej oznacza to uszkodzenia w ich wnętrzu i oznacza konieczność zakupu nowej pary. Również gogle mogą z czasem być coraz gorzej dopasowane.

Kask z kolei powinno się wymieniać średnio raz na 5 lat lub przy każdym poważniejszym uderzeniu (nawet jeśli nie widać zmian w strukturze ochraniacza). O wymianie kurtki czy spodni narciarskich może decydować kilka czynników – zarówno zużycie, jak i moda czy też chęć zyskania nowego wyglądu na stoku. Producenci odzieży kuszą nie tylko nowymi, atrakcyjnymi modelami, ale też innowacyjnymi rozwiązaniami funkcjonalnymi, dlatego, jeśli zależy Ci przede wszystkim na komforcie, warto pokusić się o nowe ubrania raz na kilka lat. Bądź na bieżąco pod względem mody, jak i nowoczesnych i wygodnych rozwiązań.

Kiedy kupować sprzęt narciarski?

Zrobiłeś przegląd swojego sprzętu przed sezonem i dostrzegłeś ich niedociągnięcia? Musisz liczyć się z tym, że w tym okresie za nowy sprzęt zapłacisz najwięcej. Korzyścią jest jednak to, że początek sezonu to zwykle premiery wielu ciekawych modeli sprzętu i odzieży. To zatem świetny czas na zakupy dla miłośników nowinek, którzy nie liczą się z kosztami. Jeśli jednak nie lubisz przepłacać, poczekaj do końca sezonu. To wtedy zaczynają się bardzo korzystne wyprzedaże i obniżki, które często trwają przez całą wiosnę i lato (warto sprawdzić np. narty Salomon na nartywarszawa.pl).

Wybierając profesjonalnego sprzedawcę, nie będziesz narzekał na dostępność atrakcyjnego asortymentu także i w tym okresie. Zakupy zrobisz spokojniej i będziesz mógł je przemyśleć, niskie ceny utrzymują się bowiem przez kilka miesięcy. Oprócz nart planujesz także kupić buty, gogle, kurtkę lub inne elementy ekwipunku? Być może możesz liczyć na dodatkową zniżkę. Wiosną i latem sprzedawcy są bardziej skłonni, by udzielać rabatów przy większych zakupach.

 

Materiał partnera

Skomentuj

Podobne tematy

Najnowsze artykuły

×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!