#HAPPYLIFE

06.05.2019

Oto jak powinnaś chronić przed słońcem Twojego maluszka

Oto jak powinnaś chronić przed słońcem Twojego maluszka fot. materiały prasowe

Nie zapominaj o tych rzeczach!

Redakcja

Wielkimi krokami zbliżają się ciepłe dni. Wakacyjne wyjazdy sprzyjają beztroskim chwilom, ale długotrwałe przebywanie na zewnątrz może przyczynić się również do zepsucia wypoczynku, zwłaszcza tym najmłodszym – choćby przez oparzenia słoneczne. Jak zadbać o ochronę przeciwsłoneczną dla dziecka?

Wiosna i lato to czas, na który wszyscy czekają z niecierpliwością. Także rodzice, planujący dłuższe spacery ze swoimi dziećmi czy wyjazdy wakacyjne. Trzeba pamiętać, by na ten okres odpowiednio się przygotować, szczególnie pod względem ochrony przed słońcem. Przyda się nakrycie głowy, lżejsze ubrania, a także absolutny niezbędnik, czyli krem z filtrem 50.

Kosmetyki z filtrem dla niemowlaka

Czy wiesz, że wystarczy chwila na pełnym słońcu, by skóra niemowlaka została poparzona? Nasza nieuwaga może spowodować bardzo nieprzyjemne konsekwencje dla wrażliwej skóry malucha. Dlatego niezwykle istotne jest, by we wszystkie słoneczne dni wybierać odpowiednie produkty ochronne, np. krem z filtrem 50+ Dax Sun.

Zadaniem takiego kosmetyku jest nie tylko ochrona przed promieniami UVB, ale także UVA. Krem z filtrem powinien być też dostosowany do wieku dziecka. Dla dzieci poniżej 1. roku życia zalecane są kremy bez filtrów chemicznych, o wysokim współczynniku ochrony przeciwsłonecznej – SPF 50+.

Dlaczego to takie istotne? Poparzenia słoneczne nawet z okresu wczesnego dzieciństwa w przyszłości mogą sprzyjać powstawaniu zmian nowotworowych. Skóra dziecka jest wtedy szczególnie delikatna. Nie bez powodu lekarze doradzają, aby latem na spacery z dzieckiem chodzić do godziny 10, a potem po 16, gdy słońce nie jest już tak silne.

W przypadku, gdy musimy wyjść w godzinach największego nasłonecznienia, należy zadbać o posmarowanie dziecka kremem z filtrem, a także zastosowanie dodatkowej ochrony. Może to być parasolka przy wózku, kapelusz, lub chusta zawiązana na głowie.

Dermatolodzy zwracają uwagę, by przed wyjściem posmarować całe ciało maluszka. Co istotne, kremu z filtrem warto zastosować więcej i nie zapominać o takich partiach ciała jak uszy czy cała szyja.

Kosmetyczka podróżna

Przy małym dziecku o ochronie przeciwsłonecznej należy pamiętać codziennie, jednak w czasie wakacyjnych wyjazdów nasza czujność powinna być jeszcze większa. Dlaczego? Dziecko podejmuje bardzo dużo różnorodnych aktywności na słońcu, a rodzic musi pilnować, by ciągle było odpowiednio zabezpieczone.

Co zawsze powinien nosić ze sobą rodzić? Z pewnością dobrze mieć ze sobą tubkę kremu z filtrem – niezależnie od tego, czy dziecko już wcześniej było nim smarowane. Wielu rodziców zapomina, że krem z filtrem należy nakładać kilkakrotnie, by działał on dobrze przez cały dzień. Oszczędne posmarowanie dziecka rano, a potem wyjście na cały dzień na plażę nie zabezpieczy go w pełni przed poparzeniami słonecznymi.

Oprócz tubki z kremem dobrze zadbać o ubrania, które zakryją dziecku miejsca najbardziej narażone na poparzenia – w tym ramiona czy plecy. Istotna jest też czapka chroniąca głowę. To absolutne niezbędniki ochrony przeciwsłonecznej, a to jeszcze nie wszystko. Butelka wody dla dziecka także powinna zawsze znaleźć się w torbie rodzica.

Filtry wodoodporne

Wakacyjnym błędem wielu z nas jest jednokrotne zastosowanie filtra wodoodpornego, gdy dziecko bawi się w wodzie. Tutaj także dobrą praktyką jest co jakiś czas nakładanie nowej warstwy kosmetyku. Można smarować dziecko po każdej kąpieli, by mieć pewność, że cały czas jest dobrze zabezpieczone przed słońcem.

Warto cieszyć się ciepłymi dniami i wykorzystywać ten czas, jednak dobrze robić to z głową. Odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna to absolutna podstawa, nie tylko dla dzieci, ale dla każdego, kto wychodzi na słońce, szczególnie w upalne dni.

 

Materiał partnera

Skomentuj

Podobne tematy

Najnowsze artykuły

×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!