Reklama

#HAPPYLIFE

10.05.2019

Przygotowujesz się na spotkanie z jego rodzicami? Oto sposób na zdobycie ich serca!

Przygotowujesz się na spotkanie z jego rodzicami? Oto sposób na zdobycie ich serca! fot: instagram.com/jess

Marta Rożniecka

Reklama

 

Nie zawsze muszą sprawdzać się stereotypy o teściowej, która kocha swojego synka jak nikogo innego i uważa, że żadna kobieta nie będzie dla niego lepsza od niej samej. Jednak jeśli już na taką trafisz to pamiętaj: ona ma rację - z matkami naszych partnerów nie możemy walczyć. Powinnyśmy raczej obrać strategię zaprzyjaźnienia się z nimi, a jeśli to dla nas za dużo, to przynajmniej tolerowania i akceptowania ich.

 

Bądź otwarta

Nie wstydź się mówić "dzień dobry" i wchodzić w rozmowy dłuższe niż tylko „miłego dnia”.  Warto zapytać czasami o pomoc, pochwalić swojego partnera w obecności jego rodziców i nie zamykać się na różne propozycje. Wspólny obiad, wesele czy chrzciny mogą wydawać się stresującymi imprezami, szczególnie jak nikogo nie znasz, ale skoro padła już propozycja byś się tam udała, to tylko się cieszyć! Jeśli relacja jest już na bardziej zaawansowanym poziomie to sama możesz zaproponować wspólne wyjście z jego rodzicami. Jeśli widzisz, że mama twojego partnera gotuje obiad, zapytaj czy w czymś jej nie pomóc, lub dowiedz się czegoś na temat przepisu. Zachowuj się naturalnie i nieprzesadnie, ale daj znać swoim zachowaniem, że jesteś otwarta na wszelkie propozycje. Nie uciekaj od rozmów i daj się lubić. Jeśli to dla Ciebie trudne, pomyśl, że są to twoi nauczyciele i powinnaś się wdać w ich łaski, by dostać lepszą ocenę. Przypomnij sobie jak czarowałaś swoim uśmiechem i poczuciem humoru! Nie myśl o nich w kategorii "rodzice mojego chłopaka", ponieważ taka postawa zawsze paraliżuje.

 

Zainteresuj się nimi

Podpytaj partnera o ich hobby, o to gdzie pracują i co lubią robić w wolnym czasie. To pomoże ci przełamać dystans miedzy wami i przyda się w momencie niezręcznej ciszy. W najlepszym przypadku może się okazać, że lubicie to samo, co jeszcze bardziej was do siebie zbliży! A jeśli nie jesteś w czymś specjalistką i dopiero zaczynasz przygodę z zajęciem, które jego rodzice uprawiają od lat poproś o cenne rady. To na pewno pozwoli im zauważyć, ze się nimi interesujesz i uważasz ich za ludzi godnych zaufania.

Stworzysz okazję do wykazania się, dzięki czemu pokażesz swoje zainteresowanie i podziw względem ich osoby. A to bardzo buduje relacje. 

 

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Stacey Van Gorder (@staceyv_g)

 

 

Daj się lubić

Uśmiechaj się i zarażaj uśmiechem innych. Możesz opowiedzieć jakiś żart, lub ciekawą anegdotkę w ich towarzystwie. Każde podobne zachowanie będzie działać tylko na korzyść. Sama również śmiej się z tego co powiedzą i praw komplementy. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku i dobrego smaku, to w końcu ty masz się czuć dobrze w ich towarzystwie. Postaraj się czuć naturalnie, to w końcu nie prezydent, ani twój przyszły pracodawca, tylko rodzice twojego chłopaka.

 

Pamiętaj o tym, że rodzice twojego partnera to tylko ludzie, którym na pewno podobnie jaktTobie zależy na dobrym kontakcie. Dlatego bądź otwarta i uśmiechnięta, a na pewno zdobędziesz ich sympatie!

 

 

Zobacz też: 5 rzeczy, o których zawsze powinnaś pamiętać przed seksem

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!