Reklama

#HAPPYLIFE

09.05.2019

Te komplementy chce usłyszeć każdy facet!

Te komplementy chce usłyszeć każdy facet! fot: instagram.com/jess

Marta Rożniecka

Reklama

Jak się okazuje, nie tylko kobiety lubią być obsypywane komplementami. Właściwie każdy człowiek pragnie być doceniony, jednak dużo zależy od płci! Kobiety uwielbiają słyszeć, że idealnie leży na nich sukienka, że dobrze dopasowały kolor szminki do koloru paznokci, i że w nowej fryzurze im do twarzy. Mężczyźni cenią sobie nieco inne komplementy. A my jako kobiety mówimy im ich zdecydowanie za mało. Dlaczego tak się dzieje? Jesteśmy bardzo oszczędne w prawieniu pochlebstw, a same chcemy słyszeć ich jak najwięcej. A skoro my lubimy je dostawać, to siłą rzeczy nasi partnerzy również chcieliby by ich doceniano.

 

Jak to stwierdził John Gray "Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus".  Skoro nas cieszą komplementy dotyczące naszego wyglądu, to jak przystało na osobników z innej planety - ich cieszyć będą zupełnie inne rzeczy.  Mężczyźni najbardziej doceniają, kiedy zauważamy to co zrobili! Oto uniwersalna lista komplementów, dzięki której Twój facet będzie szczęśliwy!

 

1. "Ciągle się przy Tobie śmieję"

 

Poczucie humoru to bardzo atrakcyjna i seksowna cecha. Facet, dzięki któremu na Twojej twarzy pojawia się uśmiech powinien zostać za to doceniony! Przy takiej osobie nigdy się nie znudzisz, a codzienne troski i zmartwienia pójdą w odstawkę. Niech on o tym wie!

 

2. "Co ja bym bez Ciebie zrobiła."

 

Taki komplement jest bardzo uniwersalny, ale jednocześnie prawdziwy. Kiedy partner naprawi Ci kran, lub wkręci żarówkę, wie, że gdyby nie on, pewnie musiałabyś wzywać specjalistę. On czuje się potrzebny i dowartościowany. Zwłaszcza w epoce, gdy to my kobiety, jesteśmy bardzo niezależne i wyzwolone.

 

3. "Czuję się przy Tobie bezpiecznie."

 

Mężczyźni mają zakodowane w genach, że to oni odpowiadają za bezpieczeństwo swojej rodziny. Kiedy usłyszą taki komplement urosną w Twoich oczach i takie stwierdzenie jeszcze bardziej zachęci ich do tego by o Ciebie dbać.

 

4. "Jesteś przystojny."

 

Okej... kto nie lubi takich komplementów? Mężczyźni podobnie jak kobiety dbają o swój wygląd: jedni pójdą na basen, inni na siłownie, jeszcze inni do fryzjera, a zdarzają się tacy, którzy korzystają z salonów kosmetycznych. Kiedy my wylewamy siódme poty na fitnessie, lub zrobimy sobie nową fryzurę, lubimy być doceniane. Dlatego zauważajmy takie rzeczy i pokazujmy jak nam się to podoba.

 

5. "Masz miłych przyjaciół"

 

Nawet jeśli w towarzystwie jego przyjaciół jest ktoś, za kim nie przepadasz i tak powinnaś uszanować tą znajomość. Prawdopodobnie zna te osoby dłużej od Ciebie i w ich towarzystwie może się odstresować po długim dniu pracy. Zauważenie, że ma dobry gust co do ludzi doda Ci kilka punktów i zbliży do niego.

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jess Conte (@jess)

 

 

 

 

6. "To była najlepsza randka."

 

Kiedy Twój facet usłyszy taki komplement, na pewno się ucieszy! Docenienie starań, może sprawić, że facet następnym razem podniesie sobie poprzeczkę by ponownie usłyszeć komplement.

 

7. "Uwielbiam spędzać z Tobą czas."

 

Takie zdanie to balsam dla uszu każdego mężczyzny! Jeśli on wie, że się z nim nie nudzisz i zawsze dobrze bawisz, to będzie chciał to podtrzymać. To bardzo dobra motywacja!

 

8. "Wszystkim mówię jakie mam szczęście, że mam Ciebie."

 

To, że lubisz się nich chwalić będzie dla niego ogromną nagrodą. I poczuje się maksymalnie doceniony!

 

 

9. " Zaradność to twoje drugie imię. Wiem, że nigdy przy Tobie nie zabłądzę."

 W ten sposób pokazujesz mężczyźnie, że ufasz mu i czujesz się przy nim bezpiecznie. A jak już można wywnioskować z podpunktu trzeciego, takie komplementy łechtają ego faceta!

 

 

Docenianie mężczyzn... jest trudniejsze od komplementowania kobiet. Warto zastanowić się co jest dla nich najważniejsze, i dostrzegać rezultaty wynikające z ich ciężkiej pracy. Dzięki temu zyskamy szacunek, a mężczyźni uznają nas za wartościowe partnerki, które potrafią dostrzec ich małe osiągnięcia. Do dzieła kobiety!

 

 

Zobacz też: Przyjaciółka Twojego faceta: sojuszniczka czy rywalka?

 

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!