Reklama

#HAPPYLIFE

24.04.2019

Czym jest "situationship" i jak w niej żyć?

Czym jest "situationship" i jak w niej żyć? fot. instagram.com/lifebeforekids

Pola Namysł

Reklama

 

Definiowanie relacji czasami bywa bardzo ciężkie. OK, ZAZWYCZAJ bywa strasznie ciężkie! Skąd masz wiedzieć, czy to już czas na poważną rozmowę? Czy już jesteście w związku? A może po prostu się spotykacie? Po ilu randkach powinnaś przestać pisać z kimkolwiek innym, a po jakim czasie możesz powiedzieć, że go kochasz? Mnóstwo niepotrzebnego stresu wynikającego tylko i wyłącznie z potrzeby definiowania relacji.

 

A co byłoby, gdybyśmy po prostu dawali takim relacjom rozwijać się naturalnie bez szufladkowania ich i nazywania na siłę? Okazuje się, że tzw. "situationship" to jedna z zdrowszych rzeczy przy obecnym pędzie życia. "Situationship" powstało z połączenia słów situation (ang. sytuacja) oraz relationship (ang. związek), ta nowoczesna relacja to coś przed związkiem, ale po friends with benefits. Bycie w "situationship" może być o wiele prostsze, niż ci się to wydaje.

 

Dlaczego warto spróbować? Situationship daje partnerom czas na sprawdzenie kim dla siebie są, kim chcą być i w jakim kierunku zmierza ta relacja. Do niedawna każda relacja damsko-męska potrzebowała łatki. Presja społeczna wywierana jest, aby nazywać w jakiś sposób każdą taką relację, ale czy koniecznie musimy? Czy nie lepiej byłoby po prostu spotykać się z kimś, spędzać wspólnie czas, cieszyć się swoim towarzystwem bez konieczności tłumaczenia się z takiej znajomości czy wywierania na niej presji? Okazuje się, że w wielu przypadkach byłoby to o wiele zdrowsze. Przede wszystkim możesz po prostu cieszyć się towarzystwem drugiej osoby. Bez analizowania każdej wiadomości, zastanawiania się dokąd taka relacja zmierza. Daje to czas na poznanie siebie nawzajem, sprawdzenie co w sobie lubicie, a co wam przeszkadza. Może po jakimś czasie zdecydujecie, że jesteście po prostu świetnymi przyjaciółmi? A może zobaczysz, że jest to mężczyzna idealny dla ciebie i właśnie z nim chciałabyś być i zacząć budować coś poważnego? Wszystko może się zdarzyć, jeśli tylko dacie sobie na to czas i odrzucicie presję społeczną nazywania każdej relacji.

 

Situationship świetnie sprawdzi się też w sytuacji, gdy z jakiegoś powodu wiesz, że nie zbudujesz z daną osobą związku. Powodem może być np. zbliżająca się wyprowadzka do innego miasta albo po prostu świadomość, że nie widzisz siebie w poważnym, stabilnym związku z tym facetem. I nie ma w tym absolutnie nic złego! Ważne jest jednak, abyście obydwoje mieli do tego takie podejście.

 

Może zdarzyć się sytuacja, że on chce przekształcić waszą "sytuację" w coś poważnego, natomiast tobie to nie odpowiada. Lub na odwrót. Co wtedy? W takim przypadku najważniejsza jest szczera rozmowa. Musicie określić czego oczekujecie od siebie nawzajem i jak chcielibyście, aby ta relacja się rozwijała. Lub kończyła. Nie ma tu miejsca na oszukiwanie się nawzajem lub półprawdy - szczerość zadziała najlepiej i dla ciebie i dla partnera.

 

Pamiętaj, że nawet jeśli nie zakończy się to związkiem czy przyjaźnią - spędziliście dużo wartościowego czasu razem i będziesz miała co wspominać, a każda taka relacja może nauczyć cię czegoś nowego. Powodzenia!

 

Zobacz też: Przyjaciółka Twojego faceta: sojuszniczka czy rywalka?

 

 

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!