Reklama

#HAPPYLIFE

24.04.2019

Co szkodzi naszej skórze?

Co szkodzi naszej skórze? fot: www.instagram.com/vanessahudgens

Marta Rożniecka

Reklama

Niedawno pisałyśmy o tym, co jeść by mieć piękną skórę.  

Świadomość i wiedza na temat produktów lub składników, które mają wpływ na kondycję naszej skóry jest niesamowicie ważna przy codziennej pielęgnacji. Nie raz kobiety przez lata nie mogły wyleczyć trądziku czy pozbyć się niedoskonałości, a po czasie okazywało się, że problemem były spożywane przez nie produkty. Obserwowanie swojego ciała i jego reakcji na poszczególne dania czy produkty może mieć ogromny wpływ na zdrowie oraz stan skóry. 

 

Zobacz na jakie produkty powinnaś uważać i jaki wpływ mają one na kondycję naszej skóry!

 

1. Kofeina

Kofeina zawarta w kawie – jak wiadomo – powoduje pobudzenie, jednak jej nadmiar wywołuje nerwowość, rozdrażnienie, kłopoty z zaśnięciem, a nawet sensacje żołądkowe.  Spożywanie kawy wywołuje wzmożone wydzielanie przez nadnercza kortyzolu, hormonu stresu. Wzrost jego poziomu może spowodować zakłócenia hormonalne, co może doprowadzić do niedoboru progesteronu, głównego hormonu ciałka żółtego jajników sprzyjającego zajście w ciążę. Kawa zwiększając reakcje ciała na czynniki stresujące, powoduje powstawanie trądziku. Dodatkowymi przyczynami trądziku są mykotoksyny, czyli toksyny wytwarzane przez pleśń, która pojawia się w ziarnach w początkowej fazie ich wzrostu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Coffee (@coffee)

 

2. Alkohol

Nadmierne spożycie alkoholu może powodować wiele schorzeń neurologicznych. Pojawić mogą się bóle mięśni i uciskowe bóle nerwów. Alkohol najczęściej atakuje nerw promieniowy, czego skutkiem jest tzw. ”opadająca ręka”, a także upośledzenie ruchowe nadgarstka i dłoni. Dodatkowo powoduje zaburzenia hormonalne, a po wypiciu większej ilości, cera staje się sucha i ziemista.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Wine Boutiques (@wineboutiques)

 

3. Napoje gazowane

Przez ich picie nasza skóra szybciej się starzeje. Warto również pamiętać o zawartych cukrach, które przyczyniają się do powstawania trądziku, a także mają szkodliwy wpływ na zęby.  Dlatego warto sięgać po wersje "zero", lub napoje słodzone naturalnymi słodzikami.

  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez コカ・コーラ (@cocacola_japan)

 

4. Rafinowane tłuszcze

Rafinowane tłuszcze tracą większą część swoje wartości odżywczych. Są tworzone w celu wytworzenia produktu w jak największej ilości, pozbawionego koloru, smaku, nadającego się przede wszystkim do długoterminowego przechowywania. Pozbawiają skórę wody i przyspieszają starzenie. 

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Revive Eco | Coffee Recycling (@revive_eco)

 

5. Nabiał

Nabiał od dawna jest wiązany z trądzikiem, ale zamiast rezygnować z niego całkowicie, zastanów się jakie rodzaju nabiał spożywasz. Produkty nieekologiczne mogą zakłócać pracę układu hormonalnego, a w rezultacie spowodować wysyp wyprysków. Dlatego lepiej sięgać po dobrej jakości nabiał organiczny.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Les Nouveaux Fromagers (@lesnouveauxfromagers)

 

 

Wystrzegajmy się produktów z tej listy, aby nasza skóra i ciało wyglądały na zdrowe i pełne życia!

 

 

Zobacz też: Czym jest coffenap? Zapewni Ci ona ogromny zastrzyk energii!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!