Reklama

#HAPPYLIFE

22.04.2019

Przyjaciółka Twojego faceta: sojuszniczka czy rywalka?

Przyjaciółka Twojego faceta: sojuszniczka czy rywalka? fot: instagram.com/justinbieber

Czy powinnaś być zazdrosna o przyjaciółkę Twojego faceta? Jeśli trapią Cie podobne pytania, to ten tekst jest właśnie dla Ciebie!

Marta Rożniecka

Reklama

 

Czy przyjaźń damsko-męska istnieje?

Tu opinie bardzo często są podzielone. Dla jednych taka relacja nie ma prawa bytu, dla innych to rzecz wręcz naturalna. To wszystko zależy od tego w jakim środowisku dorastała dana osoba i z jakimi ludźmi miała styczność. Jeśli od dziecka miałaś więcej kolegów niż koleżanek, to raczej łatwiej będzie Ci zaakceptować przyjaźń Twojego faceta z dziewczyną. Jeśli nie, to musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

 

1.  Czy Twój mężczyzna przyjaźnił się z daną dziewczyną zanim był z Tobą w związku?

To dość istotna informacja. Jeśli ich przyjaźń trwa już kilka lat, to raczej nie masz o co się martwić (gdyby mieli być razem, to już dawno by byli). Co nie zmienia faktu, że zdarzają się przypadki, kiedy widzisz kogoś po raz pierwszy, a czujesz jakby taka osoba była już w Twoim życiu od  dziecka i nawiązujesz z nią świetną więź. Nie musi to od razu oznaczać jednego, więc nie warto martwić się na zapas. Przypomnij sobie, czy Ty nie miałaś nigdy takiej sytuacji, że rozmawiało Ci się z kimś tak dobrze, jakbyście znali się od lat.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Justin & Kendall (@kendall.justin)

 

 

2. Czy Twój facet chętnie spotyka się z Tobą w towarzystwie swojej przyjaciółki?

Jest raczej tak, że spotykacie się osobno, czy we trójkę? Jeśli ani Twój facet, ani jego przyjaciółka nie mają problemu by spędzać czas z TOBĄ, to nie musisz mieć żadnych wątpliwości. Zależy im na tym, byś nie musiała się o nic martwić i byś czuła się komfortowo w ich towarzystwie. Popatrz na to, komu Twój partner poświęca więcej uwagi i czy zachowuje się tak samo przy Tobie, jakbyście byli sami.

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Justin & Kendall (@kendall.justin)

 

 

3. Czy to złe, że faceci mają przyjaciółki?

Jeśli Twój partner ma dużo znajomych, to trafiłaś na kogoś godnego zaufania. Jeśli kręci się wokół niego dużo osób, ciągle słyszysz, że można na niego liczyć i nigdy nie będziesz się z nim nudzić, to nie dziw się, że wybrał sobie kogoś, kto będzie mu najbliższy. W zasadzie to bardzo dobra cecha. Ciesz się z tego, że mężczyzna z którym się spotykasz cieszy się dobrą opinią i nie jest samotny.

Dodatkowo, zastanów się czy Ty nigdy nie poruszałaś poważnych tematów, np. związkowych, z płcią przeciwną, by uzyskać inny punkt widzenia. Czy Ci to pomogło? Czy bez tej rozmowy nie miałabyś węższego pojmowania relacji międzyludzkich? Czasami ludzie przyjaźnią się z płcią przeciwną, by urozmaicić swoje doznania myślowe, by widzieć rzeczy pod innym kątem. Nie musi to do razu oznaczać jednego.

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jess Conte (@jess)

 

 

4. Czy przyjaciółka Twojego partnera jest w związku?

To nie musi być żaden wyznacznik, jednak czasami dla spokoju psychicznego warto wiedzieć takie rzeczy. Oczywiście, jeśli nie jest, nie musi to od razu oznaczać, że podkochuje się w Twoim facecie i  przyjaźni się z nim tylko dlatego, by być blisko. Jeśli jednak jest w związku, zaproponuj spotkanie we czwórkę by lepiej się poznać.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ulzzang girl (@ullzang_girl27)

5. Sojuszniczka czy rywalka?

Jeśli już ustaliliśmy, że przyjaciółka Twojego faceta jest jedną z bliższych mu osób, to zastanów się co będzie mądrzejszym posunięciem: walka z nią, czy tolerowanie jej? Nie chodzi o to, byście się od razu zaprzyjaźniły, chociaż taki scenariusz jak najbardziej wchodzi w grę. Głównie jednak chodzi o to, żebyś uświadomiła sobie jaka jest Twoja, a jaka jej pozycja względem Twojego mężczyzny. W końcu to Ciebie wziął sobie za dziewczynę.

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Alexis Ren (@alexisren)

 

 

Pamiętajmy o tym, że jeśli ludzie są dojrzali a relacje jasno określone i zdrowe, to można stworzyć coś ciekawego. Dlatego nie zamykajmy się na innych tylko z powodu naszej nieuzasadnionej zazdrości.

 

 

Zobacz też: Jak przygotować się do pierwszego spotkania z teściami?

 

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!