Reklama

#HAPPYLIFE

19.04.2019

Zazdrość niszczy wasz związek? Tak możesz sobie z nią poradzić!

Zazdrość niszczy wasz związek? Tak możesz sobie z nią poradzić! fot. instagram.com/elisabeth.rioux

Marta Rożniecka

Reklama

Podobno ludzie pewni siebie nie powinni być zazdrośni. I podobno zazdrość jest normalna. Podobno nie powinniśmy się tym zadręczać, tylko akceptować istnienie takiego zjawiska i iść przez życie ze świadomością, że każdy jest zazdrosny. Co jednak w sytuacji, gdy staje się ona chorobliwa i zatruwa nasze relacje z bliskimi?

 

1. Uwierz w siebie

Jak to trafnie ujął Oscar Wild "Be yoursefl; everyone else is already taken." (ang. "Bądź sobą, wszyscy inni są już zajęci.") .  Warto w sytuacji, w której jesteśmy o coś zazdrośni na chwile przystanąć i zastanowić się kim jesteśmy i co mamy. Jakie są nasze osiągnięcia i jakie cele. Warto pomyśleć co moglibyśmy zmienić w naszych nawykach, żeby stać się jeszcze lepszą wersją siebie. Nie próbujmy udawać innych, tylko rozwijajmy nasze umiejętności. To doda nam pewności siebie, przez co nasze poczucie własnej wartości podskoczy, a my uświadomimy sobie, że dajemy z siebie wszystko, by się udoskonalać.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez PINK LEMONADE (@the.pinklemonade)

 

 

2. Zaufaj

Mowa tu o partnerze. Kiedy zostałyśmy zranione w poprzedniej relacji, to naturalne jest to, że teraz bywamy ostrożniejsze. Nie chcemy się ani otworzyć, ani zaufać.  Długie nieodpisywanie na wiadomości, nie odbieranie połączeń, brak czasu - wszystko to kojarzy nam się z jednym. A niepotrzebnie. Nowy partner to nowe życie, a my nie możemy go traktować z góry jako oszusta. Kiedy chce się stworzyć coś przyszłościowego, trzeba zapomnieć o przeszłości. Dlatego nie bywajmy nadmiernie zazdrosne, a jeśli mamy jakieś obawy, po prostu o tym porozmawiajmy. Jak się okazuje, najwięcej zdrad bierze się z braku komunikacji między partnerami...

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Couple by 9GAG (@couple)

3. Nie stwarzaj sytuacji, w których partner mógłby być zazdrosny

To robienie czegoś na przekór. Oczywiście, jesteście w związku, a na to, że Ciebie lub jego ktoś będzie zaczepiał nie macie wpływu. To nawet budujące - Twojego faceta podrywają inni, to musi oznaczać, że jest atrakcyjny. Ale jest z Tobą, a nie z innymi. To wystarczający dowód na to, że chce Ciebie. Jeśli zaś zrobisz mu na złość i specjalnie zaczniesz flirtować z innymi, by wzbudzić jego zazdrość to nie jest to partnerskie zachowanie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Couple by 9GAG (@couple)

 

 

 

Zobacz też: Oto 4 cechy charakteru, które najbardziej przyciągają mężczyzn

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!