Reklama

#HAPPYLIFE

05.04.2019

Po ilu randkach powinnaś rozpocząć związek?

Po ilu randkach powinnaś rozpocząć związek? fot. instagram.com/izhan_go

Dominika Kalinowska

Reklama

 

 Każda relacja rządzi się swoimi prawami. Związek twojej przyjaciółki, będzie kompletnie inny od twojego czy twojej siostry. Często rady, które sprawdzą się w relacji kumpeli, u ciebie okażą się kompletnie nietrafione. Jednak są pewne rzeczy, które mogą nam pomóc w podejmowaniu decyzji i określaniu kierunku danej relacji. Na początkowych etapach związku, czy jeszcze wcześniej bo podczas spotykania się, randkowania nie zawsze wiemy, jak się zachować. Czy wypada mi złapać go za rękę? Czy to już czas na pierwszy pocałunek? I to najważniejsze... czy już jesteśmy parą? Pewnie nieraz zastanawiałaś się, kiedy następuje ten moment, w którym możecie mówić już o związku. Czy jest do tego jakiś odpowiedni termin? Czy wypada on po konkretnej liczbie randek? Przychodzimy z pomocą!

 

Jest kilka rzeczy, które powinnaś rozważyć zanim zdecydujesz się na związek z drugą osobą. Przede wszystkim, nie podejmuj pochopnych decyzji. Związek to coś poważnego, w co się angażujemy, zaczynamy w pewien sposób odpowiadać za drugą osobę czy jej potrzeby. Nie może to być decyzja podjęta pod wpływem chwili bo koniec końców - możesz zranić siebie lub tą drugą osobę.

 

Z badań wynika, że optymalnie byłoby rozpocząć związek po ok. 10 randkach. Dlaczego? Daje to nam wystarczająco dużo czasu na poznanie partnera, jego upodobań, cech charakteru i pozwala na nacieszenie się sobą i ekscytującymi pierwszymi momentami. Jak to się jednak rozkłada czasowo? W zależności od tego, jak zajęty masz grafik, spotykacie się pewnie od jednego do trzech razy w tygodniu. Jeśli widujecie się aż trzy razy - to świetny znak! Oznacza to, że naprawdę lubicie spędzać wspólnie czas i zdecydowanie coś jest na rzeczy. Taka częstotliwość randek oznacza od miesiąca do trzech miesięcy spotykania się, zanim nazwiecie to związkiem. Brzmi to naprawdę optymalnie i wyważenie - nie za szybko, ale też nie za długo.

Co ciekawe, z badań wynika, że to kobiety zazwyczaj potrzebują więcej czasu na podjęcie decyzji o tym, czy chcą rozpocząć związek, podczas gdy mężczyźni już po kilku spotkaniach wiedzą, że chcą kontynuować relację na poważniejszym poziomie.

 

Zobacz też: Zapytaliśmy dwie pary, jak wspominają swoją pierwszą miłość - oto ich historie!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!