Reklama

#HAPPYLIFE

28.03.2019

7 pomysłów na ślub z (waszą) pasją

7 pomysłów na ślub z (waszą) pasją fot. instagram.com/explorerssaurus_⠀

Redakcja

Reklama

 Artykuł powstał we współpracy z PlanujemyWesele – portalem-katalogiem ślubnym, www.PlanujemyWesele.pl


Ślub to takie wydarzenie w życiu, które jest dowodem na to, że dwoje obcych sobie ludzi potrafi z czasem wypracować relację, dzięki której będą mogli stworzyć swój własny świat. Bardzo często motywem łączącym kochające się osoby jest wspólna pasja. Nie powinno jej więc zabraknąć w tym wielkim dniu!

 

1. Razem do mety, czyli ślub biegaczy

Jak można wpleść motyw waszej pasji w ślub i wesele?

 

Zabawnym pomysłem jest założenie przez parę młodą butów do biegania podczas wesela lub nawet samej uroczystości. Para biegaczy może też entuzjastycznie zareagować na sesję narzeczeńską czy ślubną w sportowych strojach albo z ich elementami.

 

Jeśli bierzecie ślub poza kościołem i USC, wasz dywan prowadzący do miejsca złożenie przysięgi może przypominać bieżnię lub zaczynać się napisem „Start” a kończyć się metą lub wyzwaniem w postaci obiegnięcia wspólnie Ziemi. ;-) Żeby było zabawnie, niektórzy, podstawieni goście mogą podawać wam po drodze bidony z napisami zawierającymi życzenia. Choć to już raczej zadanie organizacyjne dla świadków.

Jako niespodziankę dla gości weselnych, możecie zaprezentować krótki film zmontowany z waszych zdjęć i filmików z treningów i startów, na którym widać, że cieszy was realizowanie się w tej dyscyplinie. Trafny montaż, pokazujący was biegnących do siebie ulicami miasta, na pewno wzruszy i rozbawi gości.

 

2. Muzycy lub melomani

Nawet niewielki akcent nawiązujący do wspólnej pasji może być miłym akcentem. Wystarczy na podłogę położyć papier z wydrukowanym motywem pięciolinii z nutami, a pomniejsze elementy (nutki, klucze wiolinowe czy instrumenty) wycięte z papieru porozwieszać po całej sali lub dołączyć je do stroików z kwiatów.


3. Dla podróżników

Ciekawym rozwiązaniem może być aranżacja wnętrza w stylu kraju, który bardzo lubią nowożeńcy. Na przykład proste japońskie wachlarze z papieru, japońskie sentencje wiszące na ścianach i tysiące papierowych żurawi z origami (symbolu szczęścia i miłości). Dla Italomaniaków ciekawe może być wykorzystanie roślin z ciepłych rejonów Europy, a także menu w stylu śródziemnomorskim, na przykład drzewek oliwnych na stołach i lawendy przy wejściu.

 

Inny pomysł to udekorowanie sali zdjęciami z odbytych wspólnie podróży młodej pary do różnych zakątków świata oraz zaproszenia ślubne w formie kartek z podróży.

 

4. Dla maniaków czytania

Miłośnicy czytania prawie nigdy nie rozstają się z książką. Zatem dlaczego miałoby ich zabraknąć na ich ślubie? Piękne miłosne wiersze czy sentencje mogą być piękną dekoracją sali jeśli zawiesimy je na białych lub kolorowych karteczkach na ścianach i suficie, albo nakleimy duże naklejki na drodze prowadzącej do sali weselnej. Można też zamówić specjalne napisy (w formie naklejek, podświetlanych liter, itp.) z cytatami z ulubionych książek. Ważne tylko, aby były na tyle duże, żeby dało się odczytać, co jest na nich napisane i żeby kartki były z efektownego papieru.

 

5. Cykliści

Trudno na rowerach wjechać do kościoła czy urzędu, ale elementy rowerowe śmiało można wykorzystać do udekorowania sali ślubnej, jak i weselnej. Na przykład ustawiając pod ścianami rowery, które w koszyczkach mają wiązanki kwiatów. Również kaski rowerowe i… bidony świetnie nadają się jako naczynia do bukietów ułożonych na tzw. gąbkach florystycznych. Tu liczy się nie tylko pomysł, ale i wykonanie.

 

6. Płetwonurkowie

Jeśli pasją nowożeńców jest nurkowanie to można pokusić się o wspaniałą sesję ślubną w basenie, albo na egzotycznym wyjeździe, wykorzystując stroje lub akcenty, które będą kojarzyć się ze ślubem.

Inny pomysł to udekorowanie sali ślubnej wykonanymi na specjalnej folii zdjęciami ryb, ukwiałów, koników morskich i innych elementów podwodnej fauny i flory.

 

7. Miłośnicy zieleni

Chyba nie ma ślubu, który mógłby się obejść bez dekoracji kwiatowych, zatem pomysł ten można uznać za banalny. Wszystko zależy jednak od aranżacji.
W przypadku osób lubiących kwiaty można pokusić się o wyczarowanie ogrodu, ustawiając mnóstwo kwiatów upiętych w bukiety lub w szklanych wazonach pod ścianami. Podłoga może być natomiast usłana płatkami.

 

Nie trzeba od razu decydować się na najdroższe gatunki roślin – polne bukiety też wyglądają przepięknie. Warto też pamiętać o kwiatowej symbolice – najpopularniejsze kwiaty weselne z przesłaniem to: róża (miłość), piwonia (dobre zdrowie i szczęśliwe życie), lilie (czystość, piękno), hortensja (dobre uczucia płynące prosto z serca), kalia (subtelność i delikatność).

 

Miłośnikom przyrody można też wyczarować w sali ślubnej coś w rodzaju lasu. Jeśli uroczystość odbywa się wiosną lub latem z powodzeniem w każdym sklepie ogrodniczym można kupić piękne krzewy, kwitnące drzewka, trawę w rolce czy mech i zmienić salę ślubną w miejsce pełne przyrody. Istnieją także wypożyczalnie roślin, co znacząco pozwoli ograniczyć wydatki.

 

Źródło: PlanujemyWesele.pl

 

 

Zobacz też: Jak dobrze zaplanować podróż poślubną?

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!