Reklama

#HAPPYLIFE

20.03.2019

Oto 5 rzeczy, przez które najczęściej decydujemy się na rozstanie

Oto 5 rzeczy, przez które najczęściej decydujemy się na rozstanie fot. instagram.com/tbendina

Pola Namysł

Reklama

 

Co związek to inna historia, inne problemy i inne kłótnie. Często natomiast pojawiają się sprawy, które mogą być tzw. deal-breakerem. Co to znaczy? Deal-breaker to kwestia, która jest dla ciebie wystarczająco ważna aby zniechęcić cię np. do zakupu czegoś czy w relacji - do jej zakończenia. Dla każdej z nas może to być coś odmiennego: jedna dziewczyna nie toleruje kłamstwa, druga imprez, a dla trzeciej powodem do zakończenia związku będą zbyt częste spotkania z kolegami. Postanowiłyśmy sprawdzić, co dla kobiet jest problemem nie do przeskoczenia w związkach!

 

Zobaczcie, jakie kwestie powtarzają się zdecydowanie najczęściej.

 

1. Kłamstwo

Problem, który przoduje w powodach zerwania z partnerem. "Najgorsza prawda jest lepsza od najpiękniejszego kłamstwa"? Zdecydowanie sprawdza się szczególnie w związkach. Dotyczy to i 'niegroźnych' kłamstw dnia powszedniego, jak i tych poważnych np. zdrady. Kłamstwo w związku jest niedopuszczalne i dla wielu dziewczyn okazuje się powodem, dla którego podejmują decyzję o zakończeniu związku. Jeśli nie możesz zaufać partnerowi to jak możecie stworzyć szczęśliwy związek?

 

2. Różnice w wychowaniu

Do tej kategorii możemy przypisać wiele, wiele elementów i właśnie dlatego tak często jest to powód zakończenia związku. Myślisz, że ciebie to nie dotyczy? Nic bardziej mylnego. Takie różnice zazwyczaj nie ujawniają się na początku związku, a na bardziej zaawansowanych jego etapach. Dla przykładu: jesteś osobą bardzo rodzinną i zależy ci na spędzaniu czasu z rodziną, a numer do mamy masz ustawiony jako pierwszy na szybkim wybieraniu. Twój partner natomiast z rodziną widuje się jedynie w okresie najważniejszych świąt i raczej nie zamierza tego zmieniać w stosunku do twojej rodziny. Przyszłościowo ciężko będzie pogodzić tak odmienne podejście do rodziny, które w większości wynika właśnie z innych trybów wychowywania.

 

3. Brak komunikacji

Para może być idealnie dobrana, świetnie się rozumieć, mieć podobne poczucie humoru i zainteresowania, ale brak komunikacji może to wszystko zrujnować. Wiele problemów i przeszkód naprawdę można rozwiązać poprzez rozmowę oraz komunikację. Coś cię boli? Powiedz mu to! Zbyt często dusimy w sobie uwagi czy rzeczy, które nam przeszkadzają, aby nie kłócić się z partnerem. Niestety, te problemy nie znikną same z siebie i rozwiązać możesz je jedynie poprzez KOMUNIKACJĘ.

4. Używki

Wszystko jest dla ludzi, ale w umiarze. Zbyt częste spożywanie alkoholu czy innych substancji często okazuje się deal-breakerem w związku. Nierzadko tyczy się to także papierosów - wielu mężczyzn mówi, że palenie papierosów przez kobiety jest dla nich niesamowicie nieatrakcyjne i często sprawia, że nie chcą kontynuować lub zaczynać relacji właśnie ze względu na to.

 

5. Kwestie seksualne

Do tej kategorii także zaliczamy kilka pokrewnych problemów. Powtarzają się np. odmienne potrzeby seksualne lub po prostu niedopasowanie w kwestiach seksualnych. Rzecz, która dla wielu osób jest nie tak istotna, dla innych będzie ogromnie ważna.

 

A jak to jest u Was? Co uznajecie za tzw. deal-breaker?

 

Zobacz też: Rutyna w związku? Spróbujcie TEGO!

 

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!