Reklama

#HAPPYLIFE

14.03.2019

#NoTrashChallenge - czyli jak social media promują ratowanie planety

#NoTrashChallenge - czyli jak social media promują ratowanie planety https://www.instagram.com/navarroalex/ / https://www.instagram.com/blue.fondation75/

Monika Kurek

Reklama

Umówmy się, social media kochają różnego rodzaju wyzwania! Bez względu na to, czy chodzi o oblewanie się zimną wodą, "powiększanie" ust na wzór Kylie Jenner czy odtwarzanie choreografii w rytm piosenki Drake'a - Internauci zawsze są czujni, gotowi i skłonni do podjęcia wyzwania. Tym razem, najnowszy trend ma szansę przynieść bardzo dużo dobrego. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez #1 Feel Good Meme Page (@themostwholesomememes)

Wszystko zaczęło się od chłopaka, zamieszkującego Stany Zjednoczone. Byron wrzucił kolaż złożony z dwóch zdjęć: pierwsze przedstawiało zaśmiecony las a drugi... masę worków na śmieci, zadowolonego Byron'a oraz czyściutkie otoczenie. Właśnie tak! Przyszedł, posprzątał i zapostował. Co więcej, zachęcił kolegów do zrobienia tego samego. Wkrótce, Twitter, Facebook i Instagram zostały zalane dziesiątkami zdjęć wraz z odpowiednim hashtagiem. To banalnie łatwy sposób, aby dołożyć swoją cegiełkę do ratowania naszej planety. W końcu, Ziemię mamy tylko jedną :) Czego potrzebujesz? Worków na śmierci oraz dobrych chęci. Postaraj się skrzyknąć znajomych i razem zróbcie coś dobrego. Wcale nie musisz celować w parki narodowe i lasy. Wystarczy szybka wyprawa do parku obok domu. Cel jest banalnie prosty. Zostawcie miejsce w lepszym stanie niż przed Waszym przybyciem. Pamiętaj, że nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny i każda zmiana zaczyna się od jednej osoby. Małe czyny się liczą! 

 

A Ty co myślisz o takim sposobie na zachęcie młodych ludzi do zaangażowania się w sprawy środowiska? My zdecydowanie jesteśmy za! 

 

Zobacz też: Lara Gessler i Aleksandra Domańska podjęły #24hGordonChallenge!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!