Reklama

#HAPPYLIFE

06.03.2019

Czym jest tzw. „ghosting”? Nawet Ariana Grande ma z tym problem!

Czym jest tzw. „ghosting”? Nawet Ariana Grande ma z tym problem! fot. instagram.com/arianagrande

Monika Kurek

Reklama

XXI wiek oraz wszechobecna technologia sprzyjają powstawaniu różnych, nowych trendów i zjawisk. Od pewnego czasu, zmorą dziewczyn jest tzw. "ghosting". Na czym to właściwie polega i czy nieświadomie padłaś jego ofiarą? 

 

Wyobraź sobie, że poznałaś nowego chłopaka. Wszystko idzie super. Spotykacie się, poznajecie wspólnych znajomych, spędzacie razem czas. Zgrzyt pojawia się nagle. ON zaczyna coraz rzadziej odpisywać na wiadomości. Potem, nie odpisuje wcale. Jeszcze wyświetla Twoje Instastories, ale wiadomości i sms'sy wydają się dla niego nie istnieć. Czujesz niepokój. Czy zrobiłaś coś nie tak? Może niechcący go uraziłaś? ON ignoruje już Twoje posty zarówno na Facebooku jak i Instagramie. A przecież jest aktywny! Lajkuje zdjęcia, komentuje... Kiedy wysyłasz kolejną wiadomość, dzieje się coś totalnie szokującego. Nie możesz w to uwierzyć. Zablokował Cię! 

 

Według statystyk zagranicznej strony randkowej "Plenty of Fish", aż 78% młodych osób choć raz zostało potraktowanych metodą na ducha. To bardzo prosty, ale i brutalny sposób na zakończenie znajomości. Zarówno krótkotrwałej, jak i długotrwałej. Według wypowiedzi Millenialsów, doświadczyli tego również od osób znanych przez lata. Jakie są przyczyny takiego traktowania? Wszechobecne social media sprzyjają nietrwałym relacjom. O wiele łatwiej i wygodniej kliknąć "usuń" lub "zablokuj", aniżeli zmierzyć się z potencjalną relacją i własnymi niepewnościami. Często, takim osobom zwyczajnie brak odwagi. Są przerażone konfrontacją w prawdziwym życiu, ponieważ w realu nie ma jak się ukryć. Kto wie, a nóż zobaczyłabyś jego prawdziwą twarz? 

 

Na najnowszej płycie Ariany Grande jest nawet piosenka o tytule "Ghosting" i chociaż opowiada o zmarłym chłopaku wokalistki, to tytuł został zaczerpnięty właśnie z tego popularnego trendu. 

 

Zobacz też: Restauracje i kawiarnie w Warszawie, które idealnie sprawdzą się na randkę!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!