Reklama

#HAPPYLIFE

07.03.2019

Czy warto otoczyć się roślinami? Plusy i minusy!

Czy warto otoczyć się roślinami? Plusy i minusy! https://www.instagram.com/maria_topmedia/ / https://www.instagram.com/artknappkamloops

Monika Kurek

Reklama

Obecnie dużo mówi się o minimalizmie, medytacji i innych sposobach, które uczynią nasze otoczenie bardziej przyjaznym i przystępnym. Łatwym i niedrogim sposobem, jest przygarnięcie roślinki. Większość z nich ma niewielkie potrzeby: woda, słońce i odrobina miłości. A i Tobie zrobi to całkiem nieźle!

 

https://www.instagram.com/zielone.pojecie/

Jakie są plusy i minusy posiadania roślinki? 
Zacznijmy od pozytywów! Jest ich całkiem sporo. Przede wszystkim, wytwarzają tlen oraz nawilżają powietrze. Dzięki temu, czujemy się lepiej przebywając w danym pomieszczeniu. Pełnią też funkcję terapeutyczną, relaksując nas oraz zmniejszając odczuwany stres. Mają również fenomenalną zdolność pochłania różnych, niefajnych zapachów np; farby czy kleju. Które roślinki możesz rozważyć? 

 

Storczyk

Dotrzyma Ci towarzystwa, jeśli jesteś romantyczną duszą. Ma piękne, kolorowe kwiatki, które skutecznie upiększą Twoje wnętrza. Istnieje nawet odmiana storczyka o nazwie Afrodyta. Ku przypomnieniu, Afrodyta była starożytną boginią miłości, piękna i płodności. Haczyk? Jest dość wymagający w pielęgnacji. Ale! Mały Książę również musiał dbać o swoją Róże. W końcu, należała do niego, prawda? 

Figowiec Sprężysty

Podbije serca szalonych artystów. Jest wysoki, bardzo liściasty i przybiera różne kształty. Mało tego! Kształty się zmieniają. Będą kompatybilne z Twoją spontanicznością i niezależnością. Wena nie zna dnia ani godziny, więc figowiec chętnie wychowa się sam. Wystarczy  go podlewać i trzymać w przyzwoitej temperaturze. 

Bluszcz

Musisz znaleźć dla niego dobre umiejscowienie, ponieważ jeśli pędy napotkają coś na swej drodze... mogą potraktować to jako podporę i dalej rosnąć (a potrafi wznieść się nawet o 40 centymetry rocznie!). Kiedyś był uznawany za symbol nieśmiertelności. I tak, to prawda, jest trujący. 

Paproć

Super sprawdzi się, jeśli Twoja praca jest kreatywna. Jesteś copywriterem lub grafikiem? Paprocie często umieszczane są w szkole. Wszystko po to, aby ułatwić dzieciom przyswajanie materiału oraz zwiększyć ich ciekawość świata. Oczyszczają układ nerwowy oraz pomagają się skoncentrować. Często, są traktowane jako dekoracja i podwieszane pod sufitem. Stopień trudności uprawy zależy od gatunku paproci. Wybierz więc mądrze!

Juka

Świetnie sprawdzi się, jeśli cenisz czystą przestrzeń dookoła siebie i ogólny porządek. Nie produkuje kwiatków, a więc płatki nie będą brudzić całego mieszkania i uprzykrzać Ci życie. Wygląda przy tym super egzotycznie.  Wystarczy, że podlejesz ją od czasu i do czasu oraz - raz na miesiąc - zaaplikujesz nawóz. Potrzebuje dostępu do światła, więc warto postawić ją koło okna. 

 

A jakie są minusy? Bez względu od roślinki, na pewno musisz włożyć w opiekę nad nią JAKIŚ wysiłek. Ilość plusów jest jednak miażdżąca. Wybierz dobrze swojego zielonego kompana, a da Ci więcej niż przypuszczasz!

 

Zobacz też: JUŻ JEST! Pierwszy odcinek #JOYLOVESIT

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!