Reklama

#HAPPYLIFE

26.02.2019

Kocie kawiarnie podbijają Polskę - oto co MUSISZ o nich wiedzieć!

Kocie kawiarnie podbijają Polskę - oto co MUSISZ o nich wiedzieć! https://www.instagram.com/koci_mietka_koszalin/ / https://www.instagram.com/lidia_oswiecimska/

Monika Kurek

Reklama

Internet otworzył drzwi wielu przedsiębiorcom. Zwiększyło to rynek oraz... konkurencję. Właśnie dlatego, prześcigają się w sposobach na przyciągnięcie klienta. Jednym z fajniejszych pomysłów na biznes są kocie kawiarnie. To świetna alternatywa spędzania czasu wolnego, no i te wszystkie kociaki dookoła! 

 

 

https://www.instagram.com/progresywny/

Pierwsza kocia kawiarnia otworzyła się w Polsce w 2015. A jak sytuacja ma się z resztą świata? Debiut miał miejsce w Tajwanie w 1998 roku a w Japonii w 2004. Teraz jest ich już tam koło 150 i każdą wizytę należy rezerwować z wyprzedzeniem. Cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. W samej Europie jest ich całkiem sporo. W Polsce nie istnieje konieczność rezerwacji. Wystarczy wpaść na ciastko i napój oraz cieszyć się obecnością zwierzątek, radośnie hasających dookoła. Przed wizytą, warto sprawdzić panujące w lokalu zasady. Zazwyczaj są podobne. Nie wolno zabierać własnych zwierząt ani dokarmiać kotów. Nie należy również im się również uprzykrzać - to kot musi Cię  wybrać, a nie Ty kota :) Wywodzi się to z Japonii, gdzie wierzy się, że przynoszą one szczęście i należy traktować je z szacunkiem. Jeżeli kot sam do Ciebie przyjdzie, jak najbardziej - możesz się z nim bawić do woli. Nie należy jednak przeszkadzać mu w śnie lub podnosić na siłę. Często, takie kawiarnie współpracują z różnymi Fundacjami i znajdujące się tam zwierzęta są podopiecznymi organizacji. Kocie lokale kocha również Katy Perry: 

 

Warto się wybrać, bo panuje tam zupełnie inna atmosfera niż w Starbucksie czy nawet zwykłej, autorskiej kawiarni. Ludzie nie krzyczą i unikają pośpiechu, żeby nie spłoszyć kotów. Warto pamiętać, że to my jesteśmy gościu w kocim sanktuarium, a nie odwrotnie. Jaka jeszcze jest zaleta odwiedzin takiego miejsca? Towarzystwo kotów wpływa pozytywnie na nasze zdrowie m.in. zmniejszając poczucie stresu i obniżając także ryzyko chorób serca. Istnieje nawet felinoterapia czy terapia z udziałem mruczących czworonogów. 

 

Koniecznie sprawdź, czy i w Twoim mieście jest kocia kawiarnia. Jeśli mieszkasz w dużej miejscowości, to spore prawdopodobieństwo, że nawet o niej nie wiesz :)

 

Zobacz też: Najbardziej nietypowa akcja walentynkowa – w tym brytyjskim ZOO możesz nazwać karalucha imieniem swojego ex!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!